Muži prohráli s druhým Slavojem Praha, přitom k zisku bodu jim chyběly čtyři kolky, a ženy podlehly první Slavii Praha.

Ve třetí lize ženy Spartaku B neuspěly v Odrách, i když k zisku bodů jim chybělo málo.

V SM divizi mužský B tým Spartaku Přerov v přímém souboji o první místo porazil TJ Krnov a vede tabulku již o čtyři body.

V krajském přeboru KK Lipník nad Bečvou A uštědřil Minervě Opava B kanára v novém rekordu domácí kuželny, KK Hranice prohrál v Ostravě s Unií Hlubina, i když vedl už 6:2, a Spartak Přerov C prohrál doma s první Břidličnou, přičemž vedl již taktéž 6:2.

I. liga mužů

Slavoj Praha - Spartak Přerov 6:2 (3352-3319)

Domácí se ujali vedení 2:0 a o 76 kolků a Spartak postupně snižoval až na konečný rozdíl 33 kuželek, přičemž Mazurovi a Goldemundovi při dílčích bodech 2:2 nepřálo příslovečné štěstí a prohráli o jeden, respektive tři kolky.

Sestava a výkony: Mánek 518, Bělíček 559, Matyáš 569, Goldemund 545, Ustohal 569, Mazur 559.

Pořadí: 1. Náchod 32 bodů, 2. Slavoj Praha 24 b., 3. Luhačovice 24, - 7. Brno 14, 8. Tábor 14, 9. Přerov 12, 10. Loučovice 12, 11. Husovice 11, 12. Rokycany 9.

Čtyři kola před koncem je o titulu téměř rozhodnuto, ale podstatně je to složitější v boji o udržení, stále je v pásmu ohrožených šest družstev.

I. liga žen

Slavia Praha - Spartak Přerov 7:1 (3299-3113)

Přerovanky zahrály dobře, vždyť jejich výkon patří k těm lepším z hostujících celků, ale na Slavii, která dosáhla téměř na své letošní maximum, to však tentokrát nestačilo.

Sestava a výkony: Strouhalová 549, Pěchová 517, Mrázková 540, Katzerová 514, Sedláková 487 a Sedláčková 506.

Pořadí: 1. Slavia Praha 33 b., 2. Zábřeh A 30, 3. Blansko 27, 4. Jirkov 18, 5. Zábřeh B 17, 6. Jičín 17, 7. Šumperk 17, 8. Přerov 16.

Čtyři kola před koncem týmy na 4. - 8. místě budou bojovat už pouze o bramborovou medaili, sestupové starosti se jich netýkají.

III. liga žen

TJ Odry - Spartak Přerov B 5:1 (1704-1654)

Po úvodním vedení domácích na dvoudráze 1:0 a o 49 kuželek bylo utkání již vyrovnané a k zisku bodů nebylo daleko, když Bernátová (417) prohrála jen o devět kolků a Randová (416) prohrála o 11 kuželek.

Za Přerov byla nejlepší Čtvrtníčková (448). Souboj o postup do druhé ligy bude ještě velmi zajímavý.

Pořadí: 1. Husovice 25 b., 2. Luhačovice 24, 3. BOPO Třebíč 24, 4. MS Brno 24, - 6. Spartak PřerovB21.

SM divize

Spartak Přerov B - TJ Krnov 12:4 (2726-2609)

V nervózním začátku utkání v souboji o první místo se hosté ujali vedení 4:0 a o 42 kolků. Spartak to však nezlomilo a před poslední dvojicí již bylo srovnáno na 4:4 a o 2 kolky pro domácí a začínalo se prakticky od začátku.

Poslední přerovská dvojice však spolehlivým výkonem strhla vítězství na stranu domácích.

Na důležitém zisku bodů a tím blíže k návratu do třetí ligy se podíleli: Kanda 438, Beňa 436, Pleban 478, Venclík 467, Navráti 450 a Divila st. 457.

Pořadí čtyři kola před koncem: 1. Spartak Přerov B 34 (230-122), 2. TJ Krnov 30 (222-130), 3. Minerva Opava 27.

„Jsme rádi, že se nám po nevydařeném začátku, kdy se nevedlo našemu nejlepšímu hráči Milanovi Kandovi, podařilo zvítězit a tím odskočit již na čtyři body před dnešního soupeře a tím blíže k přímému postupu z prvního místa, protože s ošidnou baráží máme smutnou zkušenost z loňské sezony. Ještě však není nic definitivního a dále musíme bojovat ve zbylých kolech,“ řekl Jiří Kryl, vedoucí přerovského rezervního družstva mužů.

Krajský přebor, sk. A: SPARTAK PŘEROV C - BŘIDLIČNÁ 6:10 (2655-2696), Petřík 442, Kohoutek 458, Chytil 452, D. Janušík 440, Vácha 441, Symerský 422.

Pořadí: 1. Břidličná 35, 2. Zábřeh C 28, 3. Krnov B 27, 4. Spartak Přerov C25.

Krajský přebor, sk. B: UNIE HLUBINA - KK HRANICE 10:6 (2582-2486), Terrich 448, Schwarz 424, Lenhart 414, Hudec 412, Pitrun 397, Pavelka ml. 391. KK LIPNÍK N. B. A - MINERVA OPAVA B 16:0 (2569-2279), na novém rekordu se podíleli Mikeška 431, Szczyrbová 437, Štětka 421, Zeiner 403, Macháček ml. 419 a Macháček st. 458.

SEDLNICE - KK LIPNÍK N. B. B 14:2 (2600-2365), Skřivánek 460, Ondřejíček 413 a Lankaš 394. Pořadí: 1. Sedlnice 38, 2. KK Lipník n. B. A 31, 3. KK Hranice 31, - 13. KK Lipník n. B.B12.

SM divize dorostu, sk. A: SPARTAK PŘEROV - SOKOL PŘEMYSLOVICE 6:2 (1244-1231), Vrtělová 409, D. Janušík 420, Studeníková 415. Pořadí: 1. Zábřeh B 26, - 5. Spartak Přerov 19.

SM divize dorostu, sk. B: HORNÍ BENEŠOVB-KKLIPNÍK N. B. 8:0 (1246-1099), Macháček 394. HORNÍ BENEŠOV C - KK LIPNÍK N. B. 4:4 (1208-1221), Macháček 449, Koníček 411, M. Hájková 361.

Pořadí: 1. KK Hranice 29, 2. Michálkovice 25, - 4.KKLipník n. B. 19.

Reprezentace

V ligových soutěžích je reprezentační přestávka, hraje se totiž mezistátní utkání juniorů Rakousko - Česká republika a nominováni jsou i Bělíček a Matyáš ze Spartaku Přerov.

Současně jsou na programui kontrolní starty mužské a ženské reprezentace a v nominaci je i Pěchová. Rovněž se uskuteční i kontrolní start reprezentantů v dorosteneckých kategoriích, které se uskuteční v sobotu a v neděli v přerovské kuželně, ale bez účasti domácích závodníků.