Osmé ženy

V první lize ženy Spartaku Přerov neobhájily bronzové medaile a obsadily až osmou příčku s devatenácti body a se ztrátou 10 bodů na třetí Blansko. Doma třikrát prohrály a z venku přivezly jen tři body.

Na podzim byl zisk 12 bodů a na jaře již jen sedm. Mistrem se stal Zábřeh (42 bodů) před Slavii Praha (37 b.). V nejlepší třicítce byla osmá M. Sedláčková, která se v letošní sezoně vzdala reprezentace z rodinných důvodů. Osmnáctá příčka patřila Goldemundové.

Na začátku sezony bylo družstvo posíleno o juniorskou reprezentantku V. Šebkovou, která se tak jako ostatní hráčky nevyhnula kolísavým výkonům a navíc v jarní části již nestartovala pro mateřské povinnosti.

Sedmí muži

Muži v první lize vybojovali 23 bodů. Obsadili sedmé místo o pouhé čtyři body za bronzovou Českou Třebovou. Ještě tři kola před koncem po výhře nad mistrem v Náchodě atakovali třetí místo, leč marně.

Bohužel doma pětkrát prohráli, a přestože z venku přivezli dokonce jedenáct bodů, na zisk historicky první medaile to nestačilo. Stříbrnou příčku vybojoval Slavoj Praha (32 b.) a stupínek nejvyšší obsadil Náchod.

Družstvo Přerova posílil juniorský reprezentant D. Matyáš a J. Staněk, který byl v soutěži jednotlivců na vynikajícím třetím místě a navíc vytvořil nový český rekord 687 bodů. V první třicítce byli další Přerované: 24. Goldemund, 28. Matyáš a 29. Mazur.

Družstvo v letošním ročníku mělo ambice na medaili, bohužel na domácí ztrátu deseti bodů zisk z venku nestačil.

Rezerva žen spadla

K negativům letošní sezony patří i sestup rezervního týmu žen Spartaku, který poprvé od vytvoření Moravskoslezské národní ligy tuto soutěž opouští a bude startovat ve druhé lize MSNL.

Béčko mužů nepostoupilo

Mužům Spartaku II se nepodařil po jednoročním působení v SMdivizi návrat do III. ligy - v baráži podlehli vítězi JM divize Ivančicím.

Ovšem nebylo to jen v baráži. Béčko skončilo za postupujícím Jeseníkem o čtyři body a přitom doma ztratilo šest bodů a to včetně domácí prohry právě s Jeseníkem.

KK Hranice po dlouholetém působení v SMdivizi sestupuje do krajského přeboru, jelikož ztratil deset bodů na domácích drahách a zisk jen dvou bodů z venku nestačil na zachování soutěže.

Ani Lipník se nevrátil

V krajském přeboru se rovněž KK Lipník nepodařil návrat do SM divize po jednoročním působení v KP a obsadil druhou příčku za postupující Minervou Opava. Třetí družstvo Přerova obsadilo bronzovou příčku.

Dvojka Lipníku sestupuje do meziokresního přeboru a nahradí ji podle stávajících přihlášek trojka Lipníku nad Bečvou.

Dorost vedení neudržel

V SM divizi dorostu se po větší část soutěže dařilo chlapcům z Hranic, když dlouho vedli, ale v samém závěru je předběhl Krnov. Další pořadí: 5. Přerov A, 6. Lipník 25 a 9. Přerov B.

Vítězem SM divize se stal Krnov, který ve finále porazil vítěze skupiny A Pozemstav Prostějov dvakrát 6:2. Jednotlivcům kraloval Koníček (KK Lipník). Z Hranic byl nejlepší Bartoš (4.), z Přerova A D. Janušík (10.) a z béčka Studeníková (22.).

Jednotlivci

Příznivější bilance byla v soutěžích jednotlivců. Na mistrovství kraje ve všech kategoriích startovalo 29 závodníků z Přerovského regionu a více než třetina se probojovala na mistrovství České republiky.

Mistrem kraje pro rok 2007 v kategorii seniorů se stal Milan Kanda (Spartak Přerov) a v kategorii žáků Petr Pavelka (KK Hranice). Bronzovou medaili vybojoval junior Dalibor Matyáš z Přerova, který získal třetí místo i na mistrovství republiky.

Pěkná umístění na MČR dosáhla v kategorii žen pátá Goldemundová a jedenáctá Sedláková. Szczyrbové z Lipníka chyběl do finále jediný kolek. V žákyních byla Studeníková desátá a v seniorech Kanda třináctý.

Historický úspěch

Významného historického úspěchu bylo dosaženo v Poháru mladých nadějí. Do olomouckého finále se probojovali Petr Pavelka (Hranice), který ve finále obsadil třetí příčku a po šesti turnajích byl celkově čtvrtý a Jana Studeníková (Přerov), jež ve finále skončila čtvrtá a celkově obsadila jedenáctou příčku.