Mezi velkou konkurencí oddílů z Moravy
 i Slovenska se neztratila Martina Mišíková, která vybojovala stříbro na tratích o délce 200 a 500 metrů v kategorii K1 ženy. Mišíkova pak spolu se svou sestrou Adélou Žákovskou bodovala i v deblu na dvoustovce. Reprezentantky KVS Hranice kratší trať ovládly ve skupině K2 ženy a domů si odvezly zlato. Žákovská navíc přidala ještě 4. místo na obou tratích.

Mezi muži pak triumfoval na obou drahách ve třídě C1 veteráni Tomáš Smýkal, který si vybojoval dvě první místa
 a slušný šestý post uzmul na 500 metrech v kategorii K1 dorostenci Josef Pavlík. Ten zároveň bodoval i na 200 metrech. Ovace sklidili na závěr
 i zástupci nejmladší skupiny benjamínků. Zástupce KVS Hranice Jaroslav Pavlík urval 6. místo na 500 metrech. Obě tratě zdolala na 7. místě Lucie Smýkalová a cenné 4. místo si následně připsal na 200 metrech Jakub Konečný.

Premiérový byl kojetínský podnik pro Adama Webera. Ten se popral se silnými soupeři a vybojoval 6. místo. Dvojice Weber-Konečný bodovala i v deblkajaku, když si dojela pro 6. místo. Dominika Lekešová, nováček v barvách KVS Hranice, ukázala své kvality na obou tratích. Hranická naděje v obou případech dojela jako osmá, načež přidala
 k solidnímu umístění ještě pátý post v deblu s Lucií Smýkalovou.

KVS Hranice se již nyní připravuje na další klání. Druhou červnovou sobotu jej čeká závod v Přerově, o den později pak na domácí půdě pořádá Hranickou dvoustovku.

Autor: Lubomír Budný