„Po celý den šlo všechno jako na drátkách k všestranné spokojenosti. Celkem se nechalo do některého ze závodů zlákat 150 běžců a odměnou jim bylo krásné počasí. To bylo vysloveně jarní, a tedy pro vytrvalce ideální. Tratě tak byly příjemně měkké a nikomu nebyla zima,“ popsal podmínky Miloslav Masařík z pořádajícího sportovního klubu TJ Sokol Opatovice.

V areálu startu na opatovickém hřišti bylo rušno od rána, když běhům dospělých obstaraly od 9,45 hodin prolog dětské závody. V 11 hodin se do kopcovitého terénu vydali i muži, ženy, junioři a dorostenci. Start byl hromadný, pro správné započtení výsledku byli atleti rozlišeni různobarevnými startovními čísly – podle vzdálenosti, kterou si zvolili.

Na výběr byly tratě 3 km, 6 km a 12 km. Běžce čekal zvlněný terén s minimem prostoru na oddych, zato se specialitou v podobě překonávání potoka. Mezi muži zdolal trať nejrychleji Jakub Janda z Biketeamu Rohálov-Prusinovice, mezi ženami na poloviční vzdálenosti finišovala jako první Jitka Špičáková z TJ Liga 100 Olomouc.

„Radost nám udělaly i silně obsazené veteránské kategorie, senioři nad 70 let přitom volili hlavně šestikilometrovou trať. Nechyběl ani Bohumil Kučera narozený v roce 1953, který nevynechal jediný ročník a letos se rozhodl pro tři kilometry. Nejlepší tři v kategoriích si odnesli věcné ceny, vítězové pak židle, které nám věnoval partnerský podnik z Bystřice pod Hostýnem, což už je taková naše specialita,“ prozradil Miloslav Masařík.

Výsledky 42. ročníku Lesního běhu Opatovice – muži 12 km absolutně: 1. Jakub Janda (Biketeam Rohálov-Prusinovice) 48:19 min, 2. Pavel Dvořák (Atletika Alojzov) 49:36, 3. Martin Poklop (Fortex Moravský Beroun) 50:08, ženy 6 km absolutně: 1. Jitka Špičáková (TJ Liga 100 Olomouc) 26:35 min, 2. Kateřina Ondrušík (AK Šternberk) 28:55, 3. Martina Mazáčová (AKEZ Kopřivnice) 29:23.

Kompletní výsledky ZDE

Autorka: Michaela Kratochvílová