Hoffmann letos trať zvládl za pět a půl hodiny a umístil se na celkovém 3361. místě. Ve své kategorii to pro něj znamenalo 989. místo. Řepa běžel o pětačtyřicet minut déle, což stačilo na 1764. místo v kategorii a 3806. celkově. Na otázky odpovídal Zdeněk Hoffmann.

Zdeněk Hoffmann

Zdeněk Hoffmann. Archiv běžce

Na Jizerce jste už tradičními účastníky. Pokolikáté jste tam zavítali letos?

Letos to bylo už pošesté. Celkově tam bylo sedm tisíc závodníků, přičemž náš hlavní závod byl vyprodaný a běželo na něm 4800 lidí. Pořadatelé hlásili, že se kolem trati shromáždilo až deset tisíc diváků.

Berete to spíš jako výlet do Jizerských hor, nebo jako závod?Zdeněk Řepa

My tam nejezdíme závodit. Jedeme se zúčastnit a hlavně doběhnout to do cíle. Závod se běží v neděli, my tam jedeme už v pátek a domů se vracíme v pondělí.

Poprvé jste tam byli v roce 2008. Pokud to srovnáte s letoškem, změnili pořadatelé něco zásadním způsobem?

Co se týče trasy, ta je pořád stejná. Startuje se v Bedřichově na stadionu, běží se okruh a ten končí zase v Bedřichově. Na cestě je pět občerstvovacích stanic. Organizátoři se závod snaží rok od roku vylepšovat, poskytují amatérským závodníkům lepší servis, můžeme si třeba dokoupit vosky přímo na místě.

Jak u vás probíhal letos trénink na tento prestižní závod?

Ten byl jen minimální. Já jsem byl před tím jednou na lyžích. Ale jinak trénujeme oba vlastně v průběhu celého roku: tenis, fotbal, sauna, plavání, kolo.

Vloni nebylo počasí zrovna ideální. Jak to vypadalo letos?

To je pravda, v loňském roce navíc byla stopa rozbitá a podmínky extrémní. Letos to nejprve vypadalo, že se kvůli nedostatku sněhu vůbec nepoběží. Pak ale tři dny v kuse sněžilo a stopa byla připravená dobře. V neděli na závod to vyšlo krásně, svítilo sluníčko. Náš cíl byl hlavně dojet do cíle a měli jsme z toho trochu obavu. To se ale povedlo, takže příští rok tam jedeme znova!