„Dnešní zápas nás utvrdil v naší ohromné síle směrem dopředu. K naší kreativitě jsme přidali i hlad po gólech,“ radoval se po devastaci FBS Olomouc hranický trenér František Haša. Už v hanácké metropoli však byly vidět některé vykřičníky.

„Naopak směrem dozadu to byla opět tragédie. Spousta chyb a nedisciplinovanost,“ všiml si Haša.

V neděli jeho tým dorazil do Prostějova, kde se sice ujal ve 3. minutě vedení po brance Václavíka, místo pohodové jízdy za dalšími třemi body však přišel nečekaný zvrat. Domácí Vlček ve druhé třetině zvyšoval už na 6:1, což byla i pro vedoucí tým tabulky neřešitelná situace.

„Zasloužená facka od soupeře, kterému tímto gratuluji k zaslouženému vítězství a děkuji za zápas. Dnes jsme totálně propadli fyzicky a v soubojích jeden na jednoho,“ všiml si hranický kouč Haša.

Na druhé straně režírovalo jeden nejlepší prostějovský výkon za poslední dobu trio Krnáč, Vlček a Hél. Výsledek 13:8 je pro aktuálně šestý SK K2 skvělou vizitkou.

„Dnes nastoupil úplně jiný tým,“ narážel trenér Prostějova Martin Fráňa na sobotní derby svého týmu s Přerovem, který hosté ovládli jednoznačně 7:2.

„Hráči od začátku hráli výborně takticky a dovedli to až do vítězného konce,“ byl spokojen Fráňa.

Díky zaváhání Hranic má stejnou šanci na postup do Národní ligy také druhý Šumperk, který je jen o skóre horší (oba 51 bodů).

Třetí Orlová ztrácí na oba vedoucí celky bod. Florbalisté Olomouce jsou se 30 body čtvrtí, Přerovu patří osmé místo (23 bodů). Jeseník má 18 bodů a je desátý, tabulku uzavírá se 14 body Uničov. Do konce soutěže zbývá odehrát dvě kola.

FBS Olomouc – FBC Hranice 5:14 (1:3, 2:1, 2:10)

Branky: Pudil 2, Blana, Palásek, Borik – Kolajta 4, Velech 3, M. Vraj 2, Václavík 2, Hloch, Klimecký, J. Vraj.

SK K2 Prostějov – FBC Hranice 13:8 (3:1, 6:2, 4:5)

Branky: Vlček 3, Maťcha 3, Krnáč 2, Hél 2, Judas, Trnečka, Zabloudil – Klimecký 2, Mikel, Kolajta, J. Vraj, Hloch, Velech, Václavík.