Hanáci v minulém extraligovém kole prohráli v Karviné, trenér Lubomír Krejčíř si však pochvaloval zlepšený herní projev.

„Bohužel nás ale nyní čeká soupeř z nejtěžších. Přesto se pokusíme navázat na výkony ze začátku sezony," řekl litovelský lodivod.

Gumárny Zubří jsou v letošní sezoně postrachem soupeřů, vždyť ve 14 zápasech nastřílely 437 branek, což v průměru činí více než 31 gólů na zápas. Své o tom vědí i hráči Tatranu, kteří v Zubří prohráli jednoznačně 20:35.

Ve středu se Tatran představil na domácí palubovce 
v osmifinále Českého poháru. Dobře rozehraný zápas 
s Frýdkem-Místkem ale prohrál 26:30. Problém Hanáků nastal až ve druhém poločase. „Je vidět, že trénovanost klasických týmů extraligy je přece jenom trochu jiná než ta naše. Jak se dostaneme do únavy, tak začneme dělat chyby v útočné fázi i defenzivě a soupeři nám utíkají," řekl Krejčíř.

Zápas mezi Litovlí a druhým týmem extraligy ze Zubří startuje v sobotu v 17 hodin.

Hranice v minulém kole daly zapomenout na předchozí výhru nad Duklou Praha 
a střelecky vyhořely na palubovce Jičína. „Dát v Jičíně šestnáct gólů, to je tragické," prohlásil trenér Libor Hrabal po porážce 16:24.

Ve středu však jeho svěřenci zvládli pohárové osmifinále v Kopřivnici, kde zvítězili 30:27. Zajímavostí byly čtyři góly Jana Gřese, který nastoupil za mateřský tým Kopřivnice, v neděli už bude znovu pomáhat Cementářům.

Hranice sehrají s Karvinou veledůležitý souboj, oba týmy totiž zatím nasbíraly 15 bodů 
a jsou sousedy v tabulce. Bitva Cementářů proti Karviné vypukne v neděli od 10.30.