Luboše postihla těsně před turnajem viróza, a tak se na tatami pral spíše sám se sebou. V prvním utkání bez problémů vyřadil domácího reprezentanta, aby v druhém kole svedl vyrovnaný boj se závodníkem z Brazílie. Luboš bojoval, ale na konec podlehl nejtěsnějším rozdílem. Spadl do opravných bojů, kde narazil na dalšího závodníka Portugalska. Zde opět po tvrdém boji podlehl a opět nejtěsnějším rozdílem. V celkovém pořadí obsadil 11. místo.

Druhé kolo Českého poháru dorostu a juniorů proběhlo v sobotu v Jablonci nad Nisou a oddíl Železo Hranice vyslal do prestižního klání pouze tři závodníky, kteří předvedli pouze průměrný výkon. Turnaje se účastnila celá republiková špička mimo reprezentantů, kteří se účastnili turnaje v Portugalsku.

Nejlépe se prezentoval v kategorii dorostu do 73 kg, když si v této váze odbil premiéru, Michal Šuta. Prošel prvním kolem, aby ve druhém podlehl pozdějšímu vítězi. Spadl do opravných bojů, kde díky dvěma vítězstvím prošel do boje o třetí místo. Svedl vyrovnaný boj, ale smolně prohrál a v konečném pořadí obsadil 5. místo. Hůř se vedlo Dominiku Olšákovi ve váze do 73 kg juniorů, který po vítězství v prvním kole ve druhém prohrál a v opravách se již nechytil. V konečném pořadí obsadil 9. místo. Jediná dívka ve výpravě byla dorostenka Klára Pitrová, která se předvedla ve váze do 57 kg, ale tento turnaj jí nesedl, když vypadla hned v úvodních kolech a do boje o medaile nezasáhla.

MAREK NÁDVORNÍK