Házená se hrála na venkovním hřišti pořádající školy ZŠ Zárubova Praha 12. Hrací systém čtyř skupin určil během prvního dne osm čtvrtfinalistů a pět družstev hrajících turnaj útěchy.

Hranice si vylosovali skupinu C s domácí ZŠ Zárubovou a nasazeným Frýdkem – Místkem. V prvním utkání s favoritem turnaje Hranice prohrály 9:13 a v následujícím excelovali před ohromnou diváckou kulisou nad domácím týmem 20:10 a tak si zajistili postup mezi osm nejlepších.

Další průběh open air finálových utkání přerušila na dvě hodiny průtrž mračen. Na silně promoklém a kluzkém povrchu Hranice v pozdních večerních hodinách bojovaly nejen o vsítění branek, ale i o co nejlepší pozici ve čtvrtfinálové skupině s Kopřivnicí. Ve vyrovnaném zápase nakonec kopřivničtí strhli vítězství na svou stranu a zvítězili 15:9.

Nepřízeň počasí přiměla organizátory zkrátit hrací dobu z 2x 15 minut na 2x 10minut a přemístit zbytek zápasů do tělocvičny na páteční den. To hranické hráče nabudilo a jejich raketový vstup do zápasu s Lovosicemi s konečným výsledkem 13:10 jim zajistil boj o páté místo. Brnu však podlehli 13:15.

„Konečné šesté místo je v takové silné konkurenci škol se sportovním zaměřením obrovským a hlavně nečekaným úspěchem. Kluci předváděli bojovné výkony a hráli kolektivně,“ komentovala úspěch žáků ze ZŠ 1. máje vedoucí družstva Lucie Číhalová.

Složení týmu: Ondřej Indruch, Jan Ličman, Jakub Kobliha, Matěj Haša, Daniel Czyz, David Frais, Petr Žák, Daniel Mildner, Radek Konečný, Filip Herda, Štěpán Spurný, Jaroslav Zavřel pod vedením Jaroslava Paly a Lucie Číhalové.

(luc, dan)