Turnaj zahájili chlapci, a to konkrétně ve váze do 81 kg startující Dominik Olšák a Michal Posmyk. Dominik měl těžký los. Hned v prvním kole narazil na pozdějšího mistra z Plzně. V prvním kole tak po boji podlehl, spadl do oprav, kde dokázal dvakrát zvítězit a v boji o postup do utkání o třetí místo svedl velký boj, ve kterém podlehl až v prodloužení a vybojoval konečné 7. místo. Michal dokázal projít prvním kolem, ale poté podlehl a do dalších zápasů nezasáhl. Stejně se vedlo ve váze do 73 kg Šimonovi Skurkovi, který neprošel sítem úvodních kol.

Teprve po těchto bojích nastoupila na tatami ve váze do 57 kg Marie Holčáková, která byla nasazena jako dvojka turnaje. Od úvodního zápasu jasně prokazovala, že patří k favoritce této váhy. Dvěma rychlými ipony prošla do boje o finále, kde po takticky vedeném zápase zvítězila a postoupila do finále, kde na ni čekala soupeřka z Liberce. Obě závodnice se velmi dobře znají, a tak byl zápas spíš utkáním taktiky. Lepší strategii zvolila Marie, její soupeřka byla dvakrát trestána rozhodčím pro pasivitu a Marie tak veze do Hranic první letošní titul Mistryně ČR.

Další medailový zápis si připsal věkem ještě dorostenec Robert Trojnar ve váze do 66 kg, když hned v úvodním kole nečekaně podlehl pozdějšímu finalistovi, ale poté v opravách předvedl spanilou jízdu zakončenou ziskem bronzové medaile, když postupně porazil závodníky Sokola Vršovice, JK Plzeň a Baníku Ostrava.

Poslední zástupci oddílu Železa Hranice startovali ve váze do 60 kg – Adam Kolář a Jan Mazan. Adam neměl svůj den, podlehl v úvodním kole a dále se nepral. Jan sice v úvodním kole podlehl, ale v opravách prošel až do boje o třetí místo, kde se v úvodu zranil, bojoval, pral se dále, ale na svého soupeře nestačil a po opakovaném ataku do zraněného kolena zápas vzdal. V konečném pořadí obsadil pěkné 5. místo.

Na další zahraniční turnaj, tentokrát do ruského Tveru, odletěl s reprezentací ČR mladý talentovaný závodník Železa Hranice Tomáš Beran, který v kategorii kadetů, tedy do osmnácti let, startuje ve váze do 50 kg. Tomáš je v této kategorii druhým rokem a je připravován pro příští sezonu, kde by měl startovat jako jednička týmu. V Rusku se mu příliš nevedlo, vypadl v úvodních kolech a do bojů o medaile nezasáhl.

Autor: MAREK NÁDVORNÍK