„Můj osobní názor je, že řešení určitě bylo. Reprezentantů je v širší nominaci podle mě kolem sedmdesáti. I kdyby jich bylo padesát, jak avizoval pan Čurda, nakažených bylo sedmnáct. Jestli dobře počítám, tak ještě třiatřicet reprezentantů zbylo. Je záhadou, proč k té situaci došlo a vyústění toho je takové, jaké je,“ říká například šéf extraligových Hranic Martin Schober.

V podobném duchu se v rozhovoru pro Deník vyjádřil už dříve také bývalý reprezentační kouč Jaroslav Hudeček.

„Nikdo mi nevymluví, že jsme mohli postavit mančaft. Je to špatné rozhodnutí,“ uvedl předchůdce trenérů Jana Filipa s Danielem Kubešem.

Právě tyto dva kouče exekutiva po dlouhém úterním jednání s okamžitou platností odvolala.

„Z důvodů pochybení na základě zjištění, ke kterému dospěla na základě vyhodnocení předložených zpráv a vyjádření pozvaných členů realizačního týmu, hráčů a zaměstnanců sekretariátu o průběhu reprezentačních akcí za období od 27. 12. 2020 do 12. 1. 2021,“ píše se v usnesení Exekutivy ČSH.

„Někteří členové exekutivy se podle mě zachovali správně. Nevíme, co za tím všechno bylo, snad nás s tím exekutiva v dohledné době seznámí,“ řekl Deníku Martin Schober.

„Je opravdu podezřelé, aby domácí soutěže byly schopny covidový manuál naplňovat a reprezentace, která má úplně jiné podmínky a možnosti toho není schopna,“ naznačil funkcionář Cementu.

REZIGNACE JIŽ ODSTOUPENÝCH?

V návaznosti na odvolání realizačního týmu pak rezignoval prezident ČSH Jaroslav Chvalný, člen exekutivy a předseda reprezentační komise Daniel Čurda a členka exekutivy a předsedkyně metodické komise Ilona Hapková.

„Odstoupení těchto tří osob je pro mě další záhadou. Já to vidím tak, že je to jenom alibismus. Exekutiva jako celek své odstoupení již před půlrokem avizovala,“ prohlásil Martin Schober s tím, že volbu nového vedení české házené odkládala koronavirová opatření.

Volby by se měly konat v červnu a jedním z kandidátů nebude Daniel Čurda, který zároveň stáhl svou kandidaturu.

Exekutiva svazu má zasedat také ve středu odpoledne, kdy chce projednat podrobnosti dalšího postupu.