Kategorie masters dává šanci stále aktivním judistům nad 30 let nadále závodit v dalších věkových a váhových kategoriích. Nejstaršímu účastníkovi turnaje bylo 84 let!

Třicetiletý hranický benjamínek František Zlámal ukázal rychlými technikami, že s ním musí soupeři do budoucna počítat. Získal zlatou medaili a taktéž prvenství v soutěži držení, škrcení a páčení (v boji na zemi).

Dále se blýskl Ondřej Loukota, který převálcoval všechny soupeře před časovým limitem až na místní špičku a právem tak získal druhé místo a taktéž stříbro v boji na zemi.

Nejzkušenější závodník z Judo Železo Hranice, Tomáš Ličman, pak přidal první místo v postoji, stejně tak zlato v boji na zemi.

„Největšího zlatého triumfu jsme dosáhli v družstvech díky družbě s našimi slovenskými přáteli a deklasovali jsme tak favorizovaný místní bratislavský celek, tým čtyř států mistra Homoly a tým Itálie a Polska. Putovní půlmetrový pohár tak zamířil do Hranic a je motivací pro mladé nadějné závodníky,“ zhodnotil celé klání trenér Jakub Horák.

Na výkonech veteránů se podle něj pozitivně podepsala účast na prázdninových soustředěních pořádaných Železáři na Potštátu a Spálově.

„A především hranické tréninky společně s českou reprezentací jsou perfektní pro naše mladé pušky, jako jsou Platoš, Nádvorníková, Vašut, Schoř, Kubala, Skurka a další,“ doplnil Jakub Horák.

Nábor judistů

Judo Železo Hranice připravuje na září náborový program pro nové členy o tento jedinečný sport, sebeobranu a bojové umění, který má v Hranicích bohatou historii. Zájemci od čtyř let si mohou přijít do multifunkčního centra Naparia vyzkoušet judo.

Atleti a atletky SK Hranice v závěrečném závodě II. ligy mužů a žen. Tomáš Vašíček předává kolík Vojtovi Podjuklovi
Atleti končí v lize bronzoví, ženy osmé

Autor: Tomáš Ličman