Užší reprezentační výběr si dal dostaveníčko v Praze a v Plzni, kde probíhal Novoroční turnaj.

Domácí tým v konkurenci Slovenska, Polska a Maďarska své účinkování dotáhl až na stupínek nejvyšší, když v dramatické turnajové koncovce porazil úřadující vicemistry světa z Polska.

Druhé místo brali vinou těsně horšího skóre Maďaři, třetí pozice připadla Polákům a poslední skončilo Slovensko. Vzhledem k tomu, že soupeři se na akci představili prakticky v nejsilnějších sestavách, je jen škoda, že národní tým bude chybět na nadcházejícím světovém šampionátu v Chorvatsku.

Druhý český výběr se od čtvrtka do neděle představil na turnaji Marrane v Paříži. Astejně jako při loňské účasti na této akci házenkáři bojovali o bronzovou příčku. Zatímco minulý rok Češi podlehli Slovensku, letos byl nad jejich síly Island, a tak výběr složený především z reprezentačních nadějí bral opět čtvrtou příčku.

„Myslím, že družstvo ve složení, ve kterém nakonec na turnaj odjelo, podalo na své možnosti velice dobrý výkon. Podařilo se nám porazit jednoho z účastníků MS Katar, čtyřicet pět minut jsme se drželi i proti Tunisku. Na druhou stranu se ukázalo, že hráči mají před sebou ještě dlouhou cestu. Ale určitě se z utkání poučí a snad pro ně budou novým impulsem pro jejich další práci. Stále zaostáváme v individuálních činnostech. Vyzdvihnout bych chtěl výkony Mrkvy, který roste ve špičkového brankáře,“ komentoval vystoupení týmu trenér Jiří Mika.

Nejlepším družstvem byli Srbové, následování Tuniskem, pátý skončil francouzský tým Ivry a výsledkovou listinu uzavřel Katar. K bramborové medaili dopomohl českému celku při své premiérové reprezentační účasti i hranický Michal Hradil. Tahoun Cementu tedy chyběl na Memoriálu bratří Králíků, jehož druhý ročník se v pátek a v sobotu hrál v místní házenkářské hale.

Přestože Hranicím chyběl i další hráč základní sestavy Tomáš Galus, Cementáři se dokázali prosadit proti Kopřivnici, Lovosicím i polskému Chrzanowu a bez ztráty bodu turnaj vyhráli.

Výsledky: TJ Cement Hranice - KH Kopřivnice 34:28, HK A.S.A Lovosice - MTS Chrzanow 31:20, HK A.S.A Lovosice - KH Kopřivnice 28:28, TJ Cement Hranice - MTS Chrzanow 33:19, TJ Cement Hranice - HK A.S.A Lovosice 32:31, KH Kopřivnice - MTSChrzanow 27:36.

„Všechno to byly kvalitní zápasy. I když chyběl Michal Hradil, odehráli jsme všechna utkání bez výkyvů, což je dobře. Zamrzela mě však trošku slabší návštěva v ochozech, přesto hodnotím akci po herní i společenské stránce jako povedenou,“ shrnul trenér Cementu Jan Hegar.

Úspěch domácího týmu podtrhl ziskem trofeje pro nejlepšího brankáře Petr Mikulenčák. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Adam Kruczek z MTS Chrzanow.

Konečné pořadí:

  • 1. TJ Cement Hranice 6 bodů,
  • 2. HK A.S.A Lovosice 3 b.,
  • 3. MTS Chrzanow 2,
  • 4. KH Kopřivnice 1.
  • Turnaj byl poslední herní přípravou před pokračováním Zubr extraligy. V předehrávce 26. kola hostí Cementáři v neděli 18. ledna od 10.30 hodin družstvo Třeboně.