Na 6,5 kilometru dlouhém okruhu poměřilo síly přes 200 závodníků z České republiky a Polska. V dopoledním závodě kadetek, žen a mužů C (nad 50 let) na trase dlouhé 51 kilometrů dokázala domácí Andrea Machancová ovládnout závěrečný spurt své skupiny a vybojovala druhé místo.

Vyvrcholením dne byl společný závod kadetů, juniorů a mužů, který byl vypsán na 14 okruhů o délce 88 km. Junioři a kadeti měli svůj závod zkrácen na 11 okruhů (69 km).

NECHYBĚLY TAJNÉ PRÉMIE

V průběhu závodu se ale nebojovalo pouze o umístění v cíli. Kvůli atraktivitě závodu bylo vyhlášeno pět tajných finančních prémií při průjezdech jednotlivých okruhů.

Od začátku se závodilo velmi aktivně a již během prvního okruhu se povedlo ujet dvojici olomouckých cyklistů, junioru Pavlu Bittnerovi a Pavlu Grässlemu.

Dvojice vzorně spolupracovala a postupně si vytvořila až dvouminutový náskok. Přibližně ve čtvrtém okruhu se iniciativy chopili závodníci Team Forman Cinelli, za které startovala i ikona české silniční cyklistiky Tomáš Bucháček, kteří nasadili vysoké tempo a po zbytek závodu pracovali na čele.

Přibližně tři kilometry před cílem dojeli již osamoceného Pavla Grässleho (Pavel Bittner měl v 11. okruhu cíl svého závodu, který zaslouženě vyhrál) a tak se schylovalo k hromadnému dojezdu. Ten ovládli cyklisté z Team Forman Cinelli, když v cílovém spurtu zvítězil Jakub Bittner v čase 2 hodiny a 3 minuty a rychlostním průměrem 43km/h.

V tomto závodě v kategorii kadetů startoval i hranický Radim Husička, který ale ve vysokém tempu a nepříjemném větru neudržel kontakt s hlavní skupinou a obsadil 12. příčku ve své kategorii.

V kategorii juniorů měli Hraničtí želízko v ohni v podobě Jana Zátopka, který obsadil pěkné 5. místo.

Z odchovanců domácího oddílu startoval i Jakub Frkal za Team Forman Cinelli, který většinu závodu pracoval na čele pelotonu a přispěl tak k vítězství svého týmu. (red)

Vítězové Olšoveckých okruhů 2019

19 km

žáci mladší: Míra Antonín (CK Orlík Orlová) 0:32:38

žáci starší: (Zvědělík Ondřej, ACS Drak Vrbno) 0:32:36

žačky: Smudalová Pavla (ACS Drak Vrbno) 0:32:39

51 km

kadetky: Mikšaníková Natálie (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) 1:19:25

juniorky: Kacalková Vendula (SKP Duha Lanškroun) 1:23:10

ženy: Hájková Markéta (Servetto Piumate Beltrami TSA) 1:19:22

muži D: Mojmír Daňhel (Loko Campagnolo Krnov) 1:19:22

muži E: Ladislav Pelc (Force Kck Zlín) 1:19:22

69 km

kadeti: Vall Jan (MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ) 1:37:38

junioři: Bittner Pavel, (MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ) 1:36:50

muži C: Mlynář Vlastimil (ACS Drak Vrbno) 1:37:38

88 km

muži A: Bittner Jakub (Team Forman Cinelli) 2:03:49

muži B: Hradil Jiří (Force Kck Zlín) 2:03:52