Brno pořádalo nejen další, již 17. kolo závodů Českého poháru v zimním plavání, ale také nejprestižnější soutěž v zimním plavání u nás - 14. ročník Mistrovství České republiky v zimním plavání.

TJ Spartak Přerov oddíl dálkového a zimního plavání nemohl chybět a ostudu neudělal. Z třiadvaceti přihlášených oddílů skončil pátý a dovezl dvě zlaté medaile a mistrovské tituly.

Na nejdelší trati 500 metrů pro kategorii ženy - masters zvítězila již počtvrté za sebou Lenka Pacáková. Její čas 7:46 minut se stal zároveň nejlepším časem na této trati, a tak se může pyšnit nejen mistrovským titulem ve své kategorii, ale zároveň i celkovým vítězstvím na této trati.

Po doplavání se hlasateli svěřila: „Plavalo se mi dobře, zvolila jsem rovnoměrné tempo. Protože jsem soupeřkám ujela hned od začátku, tak jsem bojovala sama s časem a kontrolovala si pozici. Samozřejmě že mě čtvrtý titul těší, a doufám, že nebude poslední.“

Druhé zlato získal Přerov v kategorii dorostenců. Vlastimil Zaoral mladší zaplaval trať 100 metrů za 0:54 minut a tím si zajistil prvenství jak v kategorii dorostu, tak i celkově.

V kategorii mužů na nejdelší trati 750 metrů skončili Adolf Goebel šestý (16:23 min.) a Petr Zámečník osmý (17:34 min.). I na nemistrovských tratích se Přerovanům dařilo.

Druhé místo na trati 500 metrů v kategorii muži - masters A vyplaval Pavel Lazecký (13:41 min.) a v kategorii muži - masters B byl na téže trati třetí Jiří Šatník (14:57 min.).

Další druhá místa získal Přerov i na trati 250 metrů, a to v kategorii mužů díky Viktoru Šatníkovi (6:08 min.); v kategorii muži - masters A se o stříbro postaral Vlastimil Zaoral starší (5:29 minut).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

(ks)