Autorka: Klára Úlehlová

V pátek 2. února se do ostravské atletické haly na moravský šampionát sjeli starší žáci a starší žákyně. SK Hranice zde mělo trojí zastoupení. Nejvíce vidět zde byla Sabina Tvrdoňová, která podle očekávání ovládla závod na 1500 m a na krk si tak pověsila zlatou medaili za pěkný čas 4:59,01 min.

Starší žákyně Sabina Tvrdoňová opanovala patnáctistovkuStarší žákyně Sabina Tvrdoňová opanovala patnáctistovkuZdroj: se svolením SK HraniceNa start stejné distance mezi hochy se postavil i Daniel Berčák. Po velmi pěkném výkonu si zaběhl nový osobní rekord 4:48,41 min. a obsadil sedmé místo. V početné konkurenci více než třiceti závodnic ve skoku vysokém se předvedla Erin Ptáčková. Ta už několikátý závod po sobě atakuje metu 150 cm, i v tomto závodě jí však odolala a výkonem 146 cm obsadila čtrnácté místo.

Dorost, junioři a dospělí

V sobotu 3. února pak žáky vystřídaly starší kategorie při mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých. Z Hranic vyjela dvanáctičlenná výprava. Na medaili zde nedosáhl nikdo.

Nejblíže ke stupňům vítězů skončila až závěrečná štafeta mužů na 4 x 200 m, kvartet ve složení Tomáš Vašíček, Šimon Šuba, Radomír Krčmář a Ladislav Koutný obsadila čtvrté místo v čase 1:35,15, což je ustavující oddílový rekord.

Individuálně nejlepšího umístění dosáhla Adéla Zdražilová, která byla pátá mezi ženami na osmistovce ve velmi slušném čase 2:20,33 min. Dále se dařilo Ladislavu Koutnému, který skončil šestý mezi muži na 60 m překážek za čas 8,56 s. Juniorka Barbora Odstrčilová obsadila sedmé místo v kouli za 8,89 m.

Do finále A mužů na 60 m se za čas 7,17 s probojoval Tomáš Vašíček, v něm obsadil osmé místo. Lubomír Kopřiva postoupil na stejné trati do finále B, které opanoval za 7,16 s a celkově tak skončil devátý.

Mladší žactvo

V sobotu 10. února se pak rovněž v Ostravě konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Hranická výprava čítala sedm závodníků a závodnic. Za bojovnost je třeba pochválit všechny, téměř všichni si vytvořili nové osobní rekordy a tak to má na vrcholu sezóny být. Nejšťastnější po závodech však byly dvě medailistky.

Viktoriia Masur předvedla úžasný výkon na osmistovce, když si osobní rekord posunula o neskutečných 9 vteřin a po tuhém boji až na cílovou čáru zaběhla čas 2:32,26 min (nový oddílový rekord, kterým překonala naši úspěšnou sběratelku republikových medailí Sabinu Tvrdoňovou), třetí místo a bronzová medaile jí byly vítanou odměnou. Ještě předtím si cvičně zaběhla šedesátku a byl z toho čas 8,95 s.

Marie Štolcarová vybojovala bronz ve výšceMarie Štolcarová vybojovala bronz ve výšceZdroj: Deník/VLP ExternistaDruhou bronzovou medaili si pověsila na krk Marie Štolcarová, když předvedla velkou bojovnost ve výšce, svou základní výšku zvládla až na třetí pokus, v průběhu soutěže se však rozeskákala a nakonec zvládla 140 cm na druhý pokus, což znamenalo třetí místo. Zkusila si ještě šedesátku překážek, zde byla za čas 12,36 s 33.

Úspěšní byli i vytrvalci. Mezi hochy obsadil výborné šesté místo na patnáctistovce Miroslav Maštera. A až se naučí sledovat, které kolečko běží, bude z toho jistě ještě lepší čas než 5:46,00 min. Stejnou distanci běžela i Kateřina Brzicová, v početnější konkurenci jí nový skvělý osobní rekord 5:41,22 min stačil na osmé místo.

Vendula Heryánová zde skončila dvanáctá za 6:17,11 min. Adam Málek běžel osmistovku a bylo z toho čtrnácté místo za 3:02,07 min. Časem se jistě naučí běhat rovnoměrným tempem a bude z toho ještě lepší čas.

Těsně pod hranicí finále B na šedesát metrů skončila Karolína Hladká za čas vyrovnaného osobního rekordu 8,88 s (17. místo). Stopadesátku pak proběhla za 21,93 s (24. místo), na to, že je mladší žákyně teprve prvním rokem, velmi pěkné časy.