„Vstup do utkání byl nešťastný a byl to rozhodující činitel celého zápasu,“ kroutil hlavou trenér Hranic Jaroslav Hudeček.

Sokol se už v 10. minutě ujal vedení 5:2 a náskok do konce prvního poločasu navýšil na propastných 8:14.

„Prvních deset, patnáct minut rozhodlo. Udělali jsme v té části hry neskutečné množství technických chyb, měli jsme katastrofální střelbu. Naše dominanta, kterou je obranná fáze, nefungovala. Tím jsme dali Novému Veselí obrovskou šanci zvítězit,“ mrzelo Hudečka.

Ve druhém poločase se hra domácích zvedla, dostali se na dostřel (17:21), další stahování náskoku ale hosté nedopustili.

„Dostaneme se na dostřel, ale pak máme vyloučeného nebo uděláme zbytečnou technickou chybu, neproměníme vyloženou šanci. Ani s druhým poločasem nejsem na sto procent spokojený, byť jsme jej vyhráli,“ hodnotil hranický lodivod.

JEDEN GÓLMAN? MÁLO

Ten měl pro duel k dispozici jediného gólmana, tím byl Petr Mikulenčák z druholigových Žeravic, kam jej Cement poslal na hostování.

„Nelíbí se mi, že máme tak málo brankářů. Teď se to projevilo v plné nahotě. Nechci v žádném případě na Mikulenčáka shazovat naši porážku, ale on celou sezonu nehraje. Nemůže mít takové souznění s extraligou,“ všiml si Hudeček.

Nic zásadního se však pro Cementáře, kteří chtějí v play-out hlavně otestovat mladé hráče v různých herních variantách, nestalo. V dalším utkání zajíždí na palubovku Králova Pole.

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 26:30 (8:14)

Nejvíce branek: Mucha 6/1, Zbránek 6, Fulneček 5 – Kocich 7/6, Bartůněk 5, Ptáčník 5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/1 – 6/6. Vyloučení: 5:3. Bez diváků.