Republikový šampionát atletů ročníků narození 2002 a 2003 se konal o víkendu v Břeclavi. Hranická atletika měla letos ryze dámské zastoupení. Kromě Terezy Zápotocké startovala ještě Adéla Dostálová v běhu na 800 m, k těmto dvěma atletikám se pak na závěr programu připojily ještě Veronika Svobodová a Terezie Kočnarová, aby si společně zaběhly štafetu na 4 x 300 m.

Ale začněme tím největším úspěchem. Tereza Zápotocká se sportovní chůzi věnuje teprve od začátku letošního roku. Mistrovství republiky byl její šestý start v této disciplíně a zatím vždy platilo – co závod, to zlepšení. V Břeclavi toto pravidlo dodržela na dvě stě procent, jelikož osobní rekord 18:25 z Přerova si zlepšila o více než minutu. Došla si tak pro bronzovou medaili. Bonusem byla i pozvánka na Mezinárodní chodecký mítink, který proběhne v sobotu 30. září v Banské Bystrici.

Adéla Dostálová byla přihlášena do závodu na 800 m a probojovala se do finále, kde ovšem byla diskvalifikována za vyšlápnutí z dráhy v oblouku. Šanci na reparát však ještě dostane, starší žákyně je totiž teprve prvním rokem a chybami se člověk učí.

V neděli pak obě děvčata společně s Veronikou Svobodovou a Terezií Kočnarovou nastoupily ke štafetě na 4 x 300 m. Děvčata zaběhla devatenáctý čas z 24 přihlášených.

Nebýt psího počasí a občasných zmatků v organizaci břeclavských pořadatelů, mohlo to být krásné Mistrovství ČR. Každopádně pro hranické závodnice to byla velmi cenná zkušenost, kterou jistě zúročí ve své další kariéře. (kou, red)