Hned ve svém prvním utkání v životě dokázali porazit Rožnov 27:17 a Litovel 23:16. Až pak přišlo probuzení ve formě nešťastné prohry s Bystřicí pod Hostýnem. Jak propastná může být výkonost dětí při rozdílu jednoho roku pak házenkářské mini družstvo poznalo při posledním utkání ve skupině proti STM Olomouc. Hraničtí mladíci prohráli rozdílem třídy 13:23 a postupovali ze skupiny do boje o konečné 5. místo v turnaji.

Tady mladíci narazili na druhý tým Bystřice a byl to boj jako řemen, který v mnohém připomínal předvečerní finále superpoháru mezi Chelsea a Mnichovem. Zápas totiž skončil nerozhodně 22:22 a ani prodloužení nepřineslo rozuzlení. Musely tedy rozhodovat sedmimetrové hody a i tady se to táhlo až do osmé série. Šťastný konec v podobě proměněné sedmičky Honzy Webera, pak způsobil nejkrásnější euforii, jakou může sportovec zažít. V turnaji byl oceněn hranický Martin Klein jako talent týmu.

Sestava: Tomáš Němeček, Lukáš Koláček, Martin Klein, Šimon Kubeša, Marek Balabán, Jakub Adzima, Tadeáš Vala, Jan Weber.

O den později se mladší žáci Cementu zúčastnili turnaje v Uničově, na kterém obsadili se dvěma výhrami s domácím Uničovem a Velkou Bystřicí B a dvěma prohrami s DHK Litovel a Velkou Bystřicí C, konečné páté místo. Mladší žáci po loňské sezoně získali nové hráče, pro které právě tento turnaj byl prvním setkáním s „velkou" házenou. Na kvalitě hry se podepsala i ranní průtrž mračen (hrálo se venku) a nesehranost týmu. I přesto všechno hráči podali bojovný výkon. Nejlepším brankařem turnaje byl oceněn hranický Jakub Večeřa.

Sestava: Jakub Večeřa, Filip Novák – Jan Kubeša, Jakub Rumian, Kryštof Klvaňa, Karolína Černá, Alena Částečková, Ema Adzimová, Marek Klvaňa, Tomáš Holoubek, Jan Kaspar.

V přípravě na svá mistrovská utkání také pokračoval hranický dorost, který se zúčastnil mládežnického turnaje v Hlohovci. Za účasti týmů Hlohovce a Zlína odehráli dorostenci dvě kvalitní utkání a po dvou výhrách se stali nejlepším týmem. Absolutorium získaly výkony Stani Samiece na křídle a také Pavla Kleisla v brance, který svými výkony a přesnými hody křídlům do trháků přiváděl diváky do úžasu.

Sestava: Hanzlíček, Hlaváč, Kubeša, S. Samiec, M. Samiec, Koutník, Sikora, Novák, Večerka, Kobliha, P. Kleisl. (sb, lč)