V sobotu 25. května se konalo v Olomouci druhé kolo družstev dorostu a juniorů. Hranické závodnice hostují za družstvo juniorek AK Šternberk. Skvěle se dařilo Adéle Dostálové, která si po delší době posunula osobní rekord na 800 m. Po výborném taktickém výkonu si doběhla pro třetí místo, ale hlavně pro výborný čas 2:20,07 (osobní rekord o více než 2 vteřiny), čímž se posunula na desáté místo celorepublikových tabulek.

Premiéru na trati 2000 m překážek zažila Kristýna Podjuklová. S náročnou tratí se poprala statečně za 8:31,16, když doběhla devátá, s tímto časem je momentálně dvanáctá v republice.

V ŽÁCÍCH VÁLÍ BRYCHTA

Ve středu 29. května se do Olomouce sjela družstva staršího žactva z celého kraje. Ta hranická čítala tři chlapce a tři děvčata. Mezi hochy se nejvíce zaskvěl Karel Brychta, který zvítězil v dálce (564 cm), druhá místa obsadil na šedesátce (7,62 s) a na stopadesátce (17,49 s, dvanáctý v tabulkách).

Mezi dívkami nejvíce bodovala Barbora Odstrčilová, která zvítězila v oštěpu (30,97 m), druhá skončila v kouli (10,25 m), ale největší radost měla ze třetího místa a osobního rekordu 30,40 m v disku.

Mladší žactvo se sjelo o den později do Šumperku. Oddíl reprezentovalo pět dívek a čtyři hoši. Výborně se dařilo Kateřině Kasparové, která ovládla hod míčkem (47,07 m), třetí skončila v dálce (426 cm) a na stopadesátce (20,86 s). Celkově drží dívky po dvou kolech šesté místo z deseti týmů.

Hoši David Karola, Kryštof Navrátil, Ondřej Trousil a Jakub Plesník doběhli šestí ve štafetě na 4 x 60 m. Individuálně se na body prosadil pouze David Karola, který doběhl devátý v běhu na 1500 m (5:57,52 min.). Celkově jsou hoši předposlední sedmí.

PŘÍPRAVKA BOJOVALA V PROSTĚJOVĚ

Druhé kolo krajské soutěže družstev přípravek bylo přeloženo kvůli intenzivnímu dešti na úterý 4. června, závodilo se v Prostějově.

Především Romana Odstrčilová je hlavní tahounkou družstva dívek, které tentokrát čítalo osm závodnic. Odstrčilová doběhla druhá na šedesátce (9,35 s), třetí skončila v běhu přes žebřík a čtvrtá v dálce (397 cm).

Celkově drží dívky šesté místo z devíti týmů. Trojice hochů se na body neprobojovala a družstvo je po dvou kolech poslední.