Největší výkonnostní zlepšení předvádí Lukáš Pěček, který v poměrně krátké době absolvoval tři velké soutěže.

Na Mistrovství České republiky v halových vícebojích v Praze skončil osmý v konkurenci patnácti mladých vícebojařů.

Součet 3191 bodů mu přinesly tyto výkony v jednotlivých disciplínách sedmiboje: (60m- 7,98 s; dálka - 544 cm; koule 4 kg - 8,68 m; výška - 151 cm; 60mpř. - 8,99 s; tyč - 220 cm; 1000 m - 3:26,65 min.).

Medailového úspěchu se dočkal o dva týdny později na mistrovství Moravy a Slezska starších žáků v Ostravě.

V běhu na 60 metrů překážek skončil druhý časem 9,02 sekund a k tomuto úspěchu přidal ještě kvalitní čas na stejné trati bez překážek - 7,86 sekund.

Rovněž na mistrovství Moravy a Slezska žactva v Ostravě začala vystupovat ze stínu své slavnější sestry Jana Tomková, když získala stejně jako Pěček stříbrnou medaili v běhu na 60 metrů překážek.

Za svým vítězným časem z rozběhu 9,68 sekund zaostala ve finále o pouhou setinu. Svůj rozběh vyhrála také Soňa Zapletalová, které účast ve finále B znemožnilo obnovené zranění.

A konečně první březnový víkend se konalo na pražském Strahově mistrovství ČR v hale žactva, kam odjížděli Lukáš Pěček a Jana Tomková s vynikajícími předpoklady.

Pěček byl v průběžných republikových tabulkách v běhu na 60m překážek na šestém místě. Bohužel vichřice Emma nedovolila oběma mladým atletům nastoupit na start svých silných disciplín a se zpožděním se jim podařilo nastoupit alespoň do běhu na 150 metrů, kde si oba dva vytvořili nové osobní rekordy (Pěček 18,69 s; Tomková 21,03 s).

Předváděné výkony zúročují mravenčí práci atletických trenérů i u mladších svěřenců a ukazují mladým atletům, že vynaložené úsilí přináší ovoce.