Mladí atleti a atletky z oddílu SK Hranice vybojovali na těchto soutěžích dohromady čtrnáct medailí.

Na krajských přeborech staršího žactva si šli hraničtí atleti pro medaili osmkrát. Kompletní sadu medailí vybojoval Karel Brychta, který opanoval stopadesátku, druhý byl na šedesátce a třetí v dálce. Dvě medaile si odvezla Adéla Dostálová, která zvítězila v běhu na 300 m, na poloviční trati doběhla druhá. Kristýna Podjuklová vyhrála běh na 1500 m. Julii Číhalové se dařilo v dálce a oštěpu, v obou disciplínách vybojovala stříbro. Opomenout nesmíme ani šesté místo Veroniky Svobodové v oštěpu a páté místo v dálce a sedmé na stopadesátce Vojtěcha Nevyjela.

Mladší žactvo z Hranic se v Prostějově také činilo. Na bednu závodníci vystoupali celkem šestkrát. Tři medaile si odvezla Barbora Odstrčilová, která vyhrála hod míčkem novým osobním rekordem, v oštěpu a v kouli skončila druhá v nových oddílových rekordech. Stříbrnou medaili vybojoval Ondřej Glet na trati 1500 m. Dva bronzy si odvezla Lucie Kročová z třístovky a stopadesátky. Zmíníme ještě čtvrté místo Davida Karoly na patnáctistovce, čtvrté místo Emy Dostálové v míčku a osmé místo Marie Kročové na třístovce.

Autor: Klára Úlehlová