Z těch se nejlépe dařilo Michalu Křištofovi, který v kategorii B-11 dojel všechny rozjížďky na prvním místě a postoupil přímo do finále. V tom se po startu zařadil na druhé místo za domácího jezdce a držel až do poslední zatáčky. Tam předvedl perfektní zrychlení a na cílové rovince se dostal do čela startovního pole a tuto pozici již uhájil až do cíle.

Dalšími jezdci, kteří se probojovali do finále, byli Martin Mikuš a Ondra Kovář v kategorii B-10. Zatímco Ondrovi vyšel po základech přímý postup, Martin si ho vybojoval v opravné jízdě, kterou dojel na druhém postupovém místě.

V samotném finále se však dařilo lépe Martinovi, který dojel na 6. místě a Ondra na místě osmém. Nejmladší z hranických jezdců BMX – Marian Ryška jezdící v kategorii B-9 – se umístil na 16. místě.

Tuto čtveřici mladých jezdců doplnila dvojice Libor Bárta, hájící barvy Hranic v kategorii Cr.30+, který po opravné jízdě skončil celkově na 10. pozici a Jan Křištof v kategorii Junior. Ten měl na konci loňské sezony na této dráze těžký pád, který se podepsal i na jeho letošním výkonu. Honza si nebyl příliš jistý a nakonec se v prestižní kategorii Elite umístil na 19. místě a mezi Juniory na místě šestém. (bmx)