TJ Lokomotiva Krnov – BK Lipník nad Bečvou 86:95

Hosté v bouřlivé atmosféře zaspali úvod a naopak soupeři vycházelo téměř vše. Tomu odpovídalo i skóre po první čtvrtině 30:17. V průběhu druhé a třetí části hry se lipnická děvčata zlepšovala ve všech činnostech a stáhla náskok Krnova na čtyři body.

V závěrečném dějství předvedla vynikající obranu a doskok. Navíc střelecky excelovala Michaela Matušková, která nastřílela neuvěřitelných 63 bodů a svou téměř neomylnou rukou přiváděla domácí hráčky a diváky k šílenství. V úplném závěru se otřesený Krnov už nevzpamatoval a Lipník tak dotáhl zápas do vítězného konce.

SBŠ Ostrava – BK Lipník nad Bečvou 82:50

Úvod nedělního střetnutí byl vyrovnaný, ale během druhé periody získaly domácí košíkářky devítibodový náskok. Lipnické dívky nezvládaly především rychlý protiútok Ostravy.

Ve druhém poločase už na ně dolehla únava z náročného zápasu v Krnově a zřejmě i fakt, že půlka týmu v posledních čtrnácti dnech pro nemoc prakticky netrénovala. Výsledkem tak bylo jasné vítězství hráček Ostravy.

Sestava a body celkem: Matušková 82, Matyášová 17, Sládková 14, Lívová 12, Kohlová 11, Krejčířová 4, Šímová 3, Mádrová 2, Provázková.

V posledním dvojkole ligy starších žaček hostí lipnické basketbalistky týmy BA Sparta Praha a USK Praha. A jelikož má šestý Valosun Brno, sedmý BK Lipník a osmý BK Pelhřimov shodně 29 bodů, budou tito soupeři bojovat na dálku o co nejlepší umístění. Lipník hraje ve sportovní hale na stadionu Míru se Spartou Praha v sobotu 12. března v 16 hodin a s USK Praha na druhý den v deset dopoledne.