Proton Zlín - TJ Sigma Hranice 59:66

Hranice do zápasu přímo raketově vletěly – kompaktní obrana a rychlé protiútoky vedly na konci 1. čtvrtiny k vedení o 15 bodů a o zápase se zdálo být rozhodnuto.

Jenomže pak Panterky naprosto nepochopitelně přestaly hrát a daly Zlínu možnost se vzpamatovat. A ten šanci dokonale využil. Zvítězil ve druhé čtvrtině 17:12 a hra na hřišti se vyrovnala.

Ve druhé polovině zápasu se domácím zlínským hráčkám několikrát podařilo stáhnout náskok Hranic na pouhých 5 bodů a nervozita na hřišti stoupala. Tři minuty před koncem hrací doby se náskok ztenčil na 3 body, ale pak se Panterkám podařilo znovu bodově odskočit na 9 bodů.

Zlín ještě zahrozil úspěšným trojkovým pokusem a dalšími body a znovu v poslední minutě hry stáhl náskok na 3 body, ale Hranice taktickou hrou vítězství udržely.

V závěru se prosazovala především Markéta Kubešová, která výrazně napomohla k prvnímu vítězství Panterek. Přestože tato hráčka již uplatňuje své basketbalové umění v dorostenecké lize po celé republice jako hráčka OSK Olomouc, v Panterkách v této sezoně ještě hostuje.

Sestava a počet vstřelených bodů: Kubešová 26x, Lysáková 10x, Beránková 8x, Zátopková K. 8x, Klívarová 6x, Kopecká 4x, Pavlíková 2x, Velešíková 2x, Bydžovská, Zdražilová. Trenér: J. Horký, as. trenéra: Z. Šestáková

TJ Sigma Hranice - TJ Slavia Kroměříž 59:57

Kroměříž si do Hranic přivezla tři posily – hráčky hostující z ligové soutěže. Ale i Panterky si hlavně kvůli absenci několika hráček základní sestavy pozvaly ligovou pomoc - Markétu Kubešovou a Kláru Cvešperovou.

Družstvo navíc početně posílily mladší žačky Gábina Adámková a Stella Ludková. Očekávalo se vyrovnané a napínavé utkání. První čtvrtina vyšla lépe hostům především díky zónové obraně. Tento druh obrany není tak obvyklý, protože je v mladších kategoriích zakázaný a Panterky se nedokázaly proti této obraně prosazovat.

Další čtvrtina se nesla ve stejném duchu – Hranice se v útoku rozbíjely o obranu Kroměříže a navíc stěží bránily rychlé protiútoky. V poločase vedli hosté o 9 bodů.

Do třetí čtvrtiny nastoupily Panterky úplně vyměněné. Rychlým přechodem do útoku nedovolily soupeři zorganizovat obranu a svou bojovností vyhrály toto hrací období o 16 bodů. Úspěch slavil i jejich zónový presing. Tato čtvrtina se nakonec ukázala jako klíčová. Za zmínku stojí i kuriózní koš Kubešové za 3 body v poslední vteřině čtvrtiny přes tři čtvrtiny hřiště.

Poprvé v zápase se Panterky ujaly vedení o 7 bodů. Ale Kroměříž se nevzdala, v 6. minutě poslední čtvrtiny srovnala 51:51 a pak ještě přidala 4 body. Panterky se opět nemohly prosadit proti statické obraně.

V 8. minutě Hranice vybojovaly v obraně dvakrát míč a přece jen se jim podařilo vstřelit 2 koše. Poslední minuty utkání byli diváci svědky série nepřesností. Kroměříž se ujímá dvoubodového vedení, ale na začátku poslední minuty Hranice odpovídají stejnou mincí.

Útočí Kroměříž, ale ztrácí míč a hra se přenáší k jejich koši. Míč se dostává ke Kubešové a ta svým nájezdem 20 vteřin před koncem dává koš. Soupeř má ještě dost času na zvrácení výsledku.

Celých 13 vteřin Panterky odolávají a vypichují míč do autu. Následuje oddechový čas Kroměříže, dá se očekávat promyšlený signál a hráčkám Hranic nezbývá nic jiného než se koncentrovat na obranu. Soupeř vyhazuje ze zázemí, předvede několik clon v rychlém sledu za sebou, ale hranické hráčky poctivě všechny clony přeberou a dle pokynu trenéra vykrývají především prostor pod košem.

Nakonec nahrávka směřuje do nepřipravené střelecké pozice a neúspěšnou střelou Kroměříže zápas končí vítězstvím pro Hranice.

Sestava a počet vstřelených bodů: Kubešová 25x, Cvešperová 18x, Velešíková 6x, Zátopková K. 5x, Pavlíková 3x, Lysáková 2x, Bydžovská, Zdražilová, Kopecká, Adámková a Ludková Trenér: J. Horký

(jh)