„Byla tam ještě určitě šance na srovnání, ale bohužel se nám to nepodařilo. Tak, jak se nám v celém zápase nedařilo dostat obranu Frýdku-Místku trošku pod tlak. Byli jsme především ze spojek málo potentní,“ nebyl trenér Cementu Libor Hrabal spokojen s ofenzivou svého týmu.

V posledních vteřinách jeho svěřenci měli vše ve svých rukou, srovnat mohli z posledního útoku, nakonec to ale nevyšlo.

„Martin Stržínek přihrával na křídlo, já mám takové tušení, že byl trošku faulovaný, a ta přihrávka pak ztratila na přesnosti, na Mičkala už neprošla,“ okomentoval Hrabal poslední a klíčovou akci zápasu.

Nedělní duel se však přeci jen lámal jinde. Poločas skončil remízou 12:12, ve druhé půli ale podobně jako v té první Frýdek sérií branek získal solidní náskok.

„Neproměnili jsme hodně příležitostí včetně nějaké sedmičky. Obrana byla OK, ale ten útok je opravdu špatný, jednadvacet gólů je hrozně málo, to je kámen úrazu,“ posteskl si hranický kouč.

Cementářům nepomohl ani mohutný závěr, když už asi nikdo z přítomných 230 diváků příliš nedoufal.

„Já věřím vždycky do poslední minuty. Změnili jsme trošku obranu, získali jsme nějaké balony, Kučerka pochytal nějaké rány a vepředu se nám dařil rychlý protiútok a střelba z pivotu. Trošku jsme to zdramatizovali, ale bohužel to nestačilo,“ mrzelo Libora Hrabala.

Frýdek tak spokojeně odjel s vítězstvím a zařadil se mezi čtyřbodové celky. Hranice zůstávají jako jediné se dvěma body předposlední před nováčkem ze Strakonic, který na první úspěch zatím čeká.

TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 21:22 (12:12)

Nejvíce branek: Pernička 5/1, Kozlovský a Zemánek po 3 – Kocich 12/8, Dyba 2, Hes 2. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/2 – 8/8. Vyloučení: 3 – 5. Diváci: 230.