Turovice přitom loni ve finále prvního ročníku Dřevohosticím podlehly. „Většina fotbalistů, které jsem oceňoval na stupních vítězů, prošla naším fotbalovým klubem,“ uvedl Jaroslav Suchánek, starosta pořádající obce, kde má fotbal velkou tradici.

Soutěží ve střelbě na holuby se v nové střelnici za obcí zúčastnilo jedenáct tříčlenných týmů, především z řad mysliveckých sdružení.

V neděli pokračovala Mikroregionální olympiáda soutěžemi hasičů. Utkalo se třináct družstev mužů a osm týmů žen. Nejrychlejší čas měl v dopoledních soutěžích mužský tým z Radkovy Lhoty, který stihl požární útok za 17,68 sekundy. Mezi ženami byly nejrychlejší Čechy s časem 25,42 sekundy.

Závodem v Domaželicích vyvrcholil již druhý ročník Putovního poháru Mikroregionu Moštěnka v hasičském sportu, který se uskutečnil od května postupně v osmi vesnicích mikroregionu. O první místo sváděly boj Dřevohostice s Radkovou Lhotou.

Odpoledne ještě čekal na milovníky koní na Mariánově veřejný trénink jezdeckých stájí a klubů z mikroregionu a nejbližšího okolí. V příjemném prostředí se jezdci na koních předvedli v parkurových, vozatajských či westernových soutěžích.

Čtvrté setkání obcí Mikroregionu Moštěnka mělo letos poprvé dvě části - na začátku prázdnin se utkaly týmy obcí v zábavných soutěžích ve Staré Vsi, kde zvítězilo družstvo z Čech. V Domaželicích se konala o víkendu sportovní část. Na příští rok chystají pro mikroregionální klání pořadatelé další novinky.