V soutěžích ve sprintu na 400 metrů na tartanovém oválu, v kritériu na 15 kilometrů a ve vytrvalostním závodě na 32 km na silnici se nejvíce dařilo favoritům z Nizozemí, kteří získali 25 medailových umístění. Česká republika získala na tomto šampionátu 23 medailí, a patří tedy ke světové špičce. Z tohoto počtu bylo 6 zlatých a o ty kovy se rovným dílem zasloužili v kategorii kadetů do 15 let Marek Kadlec z KSP KK Plzeň a lídr klubu z Lipníku nad Bečvou v kategorii veteránek nad 45 let Ivana Dvořáková.

Česká výprava odjížděla velmi spokojena jednak s úspěšným sportovním vystoupením a také s úrovní organizace všech soutěží od kategorií kids až po veterány. Výborným výsledkem si Dvořáková upevnila i průběžné třetí místo v Evropském poháru 2010 v celkovém hodnocení bez rozdílu kategorií.

A podíváme-li se zpátky od roku 2008, tak ohlédnutí za výsledky startů na mistrovství světa a mistrovství Evropy má v kategorii nad 45 let stejný scénář. Každý individuální start Dvořákové – to stupně vítězů a zlatá medaile, a tak sportovní cíle pro příští sezonu nemohou být jiné než další obhajoba prvenství na mistrovství Evropy 2011. ⋌(GaZ)