Letos byly zastoupeny všechny věkové kategorie od nejmladších žáků až po juniory, chyběli ale muži a ženy.

„Je to soutěž povinná pro ty závodníky, kteří chtějí postoupit na Mistrovství České republiky. Ti musí na celkem asi čtyřech turnajích nasbírat dostatek bodů, aby se na omezenou startovní listinu MČR dostali,“ informoval ředitel soutěže Zdeněk Navrátil.

Dále také podotkl, že na turnaji bylo zastoupeno celkem 6 států a rekordní počet 94 klubů. Sobotního slavnostního zahájení se zúčastnili poslanci i hranický starosta.

Výborný výkon předváděla zejména družstva z Polska. V těžké konkurenci se však dokázali vedle pořádajícího oddílu KJUS prosadit i borci Železa Hranice. Někteří z nich si připsali své první body do postupového žebříčku.

Z judistů Železa se nejlépe prezentoval Jan Mazan ve váze do 55 kg juniorů, který po slušném výkonu obsadil konečné 2. místo.

Ve stejné váze startovali i Tomáš Perdula, který nakonec skončil čtvrtý. Velmi slušný výkon předvedl i v kategorii dorostu Michal Posmyk, který podlehl až v boji o medaile a obsadil 5. příčku.

Na 7. místě pak skončila děvčata Marie Holčáková v kategorii do 48 kg dorostu a Vendula Hlavová ve váze do 57 kg juniorek.

Po jednom vyhraném zápase si pak připsali judisté Michal Šuta do 66 kg a Dominik Olšák do 73 kg v kategorii dorostu, ale toto stačilo pouze na konečnou 9. příčku.

Vstup do turnaje se nepovedl Romanu Keprdovi ve váze do 55 kg dorostu a Lubošovi Holčákovi do 73 kg juniorů, kteří neprošli úvodními koly.

Jestřebský v Praze

V rámci přípravy na Světový pohár, který proběhne ve dnech 27. až 28. února v Praze startoval Adam Jestřebský na USK cupu, kde startovala celá republiková špička a další čtyři zahraniční výpravy.

Adam ve váze do 73 kg nepředvedl optimální výkon a přímo z přípravy se mu nepodařilo projít úvodními koly.

Ihned po turnaji absolvoval náročný kemp přímo v dějišti turnaje, kde pod vedením trenéra národního týmu Petra Laciny zvyšovali borci především fyzičku.

Ve středu Adam odjel do Vídně, kde absolvoval dvoudenní soustředění spolu s národním týmem Rakouska. Do světového poháru jej ještě čeká kemp v Polsku a poté závěrečná příprava doma.

Jan Rotrekl, Marek Nádvorník