Ti se mezi sebou utkali v šesti věkových kategoriích, z nichž každá byla rozdělena ještě na ženy a muže. Chlapci začínali kategorií nazvanou Myšáci, do které byli zařazeni ti, kterým ještě nebylo sedm let. „Nejmladšímu závodníkovi budou letos v létě teprve tři,“ uvedla spolupořadatelka závodu Leona Ličmanová.

Na startovní listině měla své zastoupení přípravka kluků i holek, předžáci a předžačky, žáci a žačky, junioři, dospělí a nejstarší kategorie nazvaná masters, v níž se ze svahu pouštěli muži a ženy ve věku od pětatřiceti let.

Z nedalekého Jindřichova přijel zdolal obří slalom například devítiletý Vašek Haitl. „Trať je dobrá a já jsem spokojený s tím, jak jsem ji sjel,“ svěřil se Deníku. Dole v cíli mu držela palce jeho maminka Ludmila. „Překvapilo mě, jak to zvládl. Teprve letos se tady učil lyžovat ve školičce a najednou už závodí,“ prozradila na svého syna s pýchou v hlase.

I ty nejmenší děti se s odvahou pouštěly na trať úplně shora. Některých se cestou dolů ujali předjezdci, aby jim pomohli do cíle, jiní zdolali sjezdovku Kolovrátek úplně sami. „Většinou jsou to absolventi naší lyžařské školičky nebo dospělí lidé tady z Potštátu,“ zjistila z prezentační listiny Ličmanová. „S účastí jsme velmi spokojeni. Na první ročník je sedmdesát osm závodníků velmi slušný stav,“ konstatovala na závěr spokojeně.