1/3

close Judo Železo Hranice na Poháru nadějí v Prostějově info Zdroj: Judo Železo Hranice zoom_in Judo Železo Hranice na Poháru nadějí v Prostějově

„Jedná se o první turnaj v nové sezoně, všichni závodníci byli po tvrdé týdenní kondiční přípravě a výkony tomu odpovídaly,” hodnotil trenér hranických závodníků Luboš Jakubík.

Nejlepší výkon předvedl ve váze do 100 kg Martin Bezděk, který prošel sítem zápasů suverénně do finále, kde se utkal s reprezentantem Slovenska. Po vyrovnaném boji zvítězil Martin a veze si tak domů zaslouženě první letošní zlatou medaili.

Výborně se prezentoval i Vojtěch Kubala ve váze do 66 kg, který po zaváhání v úvodním kole již nedal svým soupeřům šanci a prošel pavoukem své váhy až do boje o třetí místo.

Zde jej čekal oddílový kolega Tomáš Beran. Který naopak prošel turnajem až mezi čtyři nejlepší závodníky, v semifinále však smolně podlehl a utkal se o bronz s Kubalou.

V tomto oddílovém derby byl úspěšnější Vojtěch Kubala, který osobní technikou zvítězil a veze si tak domů bronz.

Ve váze do 81 kg nastoupili dva závodníci. Karel Platoš vypadl v úvodním kole, Dominik Vašut zúročil tvrdou přípravu a prošel vyřazovacími boji mezi nejlepší čtyři závodníky, kde už soupeři podlehl. Nezadařilo se mu ani v zápase o bronz a celkově tak skončil na pátém místě.

Jediná žena ve výpravě Gabriela Nádvorníková startovala v netradiční váze do 70 kg a získala v ní bronzovou medaili.