„Samozřejmě se těšíme na novou sezonu, příprava byla dlouhá, takže se těšíme na mistrovské zápasy," říká trenér Hranic Libor Hrabal.

Se svými svěřenci má za sebou takřka dokonalou přípravu. Tým se zocelil, zůstal pohromadě, a hlavně doléčil všechny marody, jejichž absence v minulé sezoně výkonnost vicemistra z ročníků předešlých brzdila.

Navíc v přípravných zápasech ani jednou neprohrál a přivezl si turnajové triumfy z Nového Veselí i Litovle.

Generálka na extraligu se Cementářům povedla také, minulý pátek doma přehráli KP Brno 28:26. Po většinu zápasu přitom drželi pohodlný osmibrankový náskok. Ten se ztenčil až v závěru, kdy do hry zasáhli i méně vytěžovaní hráči.

„Poslední zápas s Brnem ukázal nedostatky i přednosti. Myslím si, že jsme ho odehráli solidně. Dostali šanci i hráči, kteří jsou v, jak se říká, druhé řadě, takže si myslím, že se můžeme pozitivně naladit na začátek sezony," těší se Hrabal na start nového ročníku.

„Všichni jsou plní očekávání a samozřejmě i trošku nervózní. Já ale doufám, že se zkušeným týmem, který máme, to zvládneme," věří kouč Hranic.

Cíl: semifinále

Poprvé vyšle své svěřence do již zmíněného duelu s Kopřivnicí, který je na programu v neděli od 10.30 v Hranicích.

Také druhé kolo odehrají Hraničtí doma, přesně za týden je čeká střetnutí s Duklou Praha.

„První dva zápasy hrajeme doma s Kopřivnicí a Duklou, takže potřebujeme získat čtyři body a neztratit hned na začátku. Po výsledkové stránce jsme měli dobrou přípravu, remízovali jsme s Kopřivnicí, jinak jsme vše vyhráli, tak doufejme, že se nám bude dařit i na začátku soutěže. Samozřejmě víme, že příprava a soutěž jsou dvě rozdílné věci," upozorňuje Hrabal.

Po úspěšných letech 2012 – 2014 by se Cement mile rád podíval zpět na české házenkářské výsluní.

Prvním krokem však bude probojovat se z co nejlepší pozice mezi elitní osmičku tabulky.

„Cíle jsou jasné, chceme nejprve postoupit do play-off, druhým krokem by měl být postup do semifinále, pak bychom se měli poprat o nějakou tu medaili," dodal na závěr Libor Hrabal.