„Doprovod a logistické zabezpečení obstarali jako každý rok opět Simča Hoffmannová a Roman ,Stoupa‘ Pospíšil,“ doplnil Zdeněk Hoffmann.

Vzpomínku na horolezce, kteří před padesáti lety zahynuli pod kamennou lavinou peruánského Huascaránu, si hustopečská výprava opět užila.

„Sníh, který napadl v týdnu, zachránil konání Jizerky v plném rozsahu, pořadatelé již počítali i se zkrácením tras, ale to se naštěstí nestalo a odjely se všechny plánované závody v celé své délce,“ popsal Zdeněk Hoffmann. „V sobotu i v neděli panovalo krásné slunečné počasí, stopa dobře držela a bylo zaděláno na kvalitní časy,“ pochvaloval si tradiční účastník závodu.

Mezi osmi tisíci startujícími se Miroslav Gerhard postavil na start počtvrté a pokořil magickou hranici tří hodin. V čase 2:57 doběhl na 329. místě. Martin Horáček skončil při svém druhém startu s časem 3:09 na 556. místě a Zdeněk Hoffmann při svém třináctém startu absolvoval „Jizerku“ v čase 4:18, za což mu patřilo 2308. místo z 4385 přihlášených do hlavního závodu na 50 kilometrů.

„Závod je rok od roku více medializovaný a letošních osm tisíc zúčastněných jen potvrdilo obrovský zájem o tři dny klasického lyžování,“ uzavřel Zdeněk Hoffmann.