V turnaji se hrálo o dvě postupová místa do prestižního dubnového finále, které se odehraje v Chomutově. Po velmi vyrovnaném průběhu si finále vybojovala družstva HK Hlinsko a TJ Sokola Rokytnice.

V turnaji nestartoval domácí Sportovní klub Žeravice, kterému těsně unikl postup ze čtvrtfinále, ale i tak si cestu za národní házenou našli mnozí příznivci tohoto sportu.

Turnaj byl dramatický od úvodních minut až do samotného konce. Jako první ztratila postupové naděje Studénka, která po porážce s Rokytnicí 11:13 podlehla také Dobrušce 14:23.

Naopak nejlépe si v turnaji počínalo Hlinsko. Nejprve remizovalo s Dobruškou 21:21, poté již ale dvěma vítězstvími nad Rokytnicí 24:21 a Studénkou 19:7 rozhodlo o svém úspěchu.

Před závěrečným utkáním byli ve hře o postup oba jeho aktéři, a to družstva Rokytnice a Dobrušky. Turnaj tedy nemohl vyvrcholit lépe. Na hřišti se bojovalo o každý míč a zápas byl dlouho vyrovnaný.

S postupem času se začala stále více prosazovat Rokytnice a po závěrečném hvizdu se také zaslouženě radovala z vítězství 14:11 a zisku druhého postupového místa.

Branky Rokytnice: A. Kratochvílová 17, L. Kratochvílová a Pavlíková po 15, Malendová 1. Konečné pořadí semifinále H: 1. HK Hlinsko 5 bodů, 2. TJ Sokol Rokytnice 4 b., 3. Sokol Dobruška 3, 4. SK Studénka 0.

K turnaji se vyjádřil zástupce pořadatele Jiří Zubík, který řekl:

„Jsem potěšen, že si příznivci národní házené nenechali ujít souboj čtyř prvoligových družstev, ve kterém se hrálo o finále 34. ročníku Českého poháru.

Turnaj a zejména vzájemné souboje v konečném pořadí tří nejlepších celků nabídly dramatickou podívanou a musely se líbit. První místo po zásluze vybojovalo Hlinsko a spolu s ním postoupila druhá Rokytnice.

Třetí Dobruška v útoku až příliš spoléhala na nejlepší střelkyni Králíčkovou, které v závěru turnaje pochopitelně došly síly. Mírným zklamáním byl výkon Studénky, která po bodech sahala pouze v prvním zápase s Rokytnicí.

Celkově ale byla úroveň turnaje slušná a postup Hlinska a Rokytnice je zasloužený.“

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Oldřich Zubík