„Je však důležité zdůraznit, že tři ze čtyř utkání končila nejtěsnějším rozdílem 2:3 a nepochybně v každém z nich byl potenciál potřebný jeden bod urvat,” hodnotil trenér Luboš Jakubík a dodal:

„Zejména v lehkých vahách jsme byli svědky několika vyrovnaných zápasů, které mohly dopadnout tak i tak. Tentokrát chyběl kousek štěstíčka a z turnaje vyšel vítězně soupeř, další kolo se však bude pořádat u nás v Hranicích a uvidíme, jak se bude dařit na domácí půdě.”

Apolon Open Maribor

V sobotu se sedm judistů Železa Hranice zúčastnilo Mezinárodního turnaje ve slovinském Mariboru. V konkurenci 822 účastníků ze 17 států získali hraničtí borci hned dva cenné kovy.

Bronzovou medaili si odvezl Matěj Macháček, který bezchybným judem postoupil až do semifinále, kde však prohrál se soupeřem z Bulharska. V nadcházejícím souboji o bronz nezahálel a domů si tak odvezl pěknou medaili za třetí místo.

close Hraničtí judisté Železa v Mariboru. info Zdroj: Judo Železo Hranice zoom_in Hraničtí judisté Železa v Mariboru.

Další bronz vybojoval Ondřej Janíček, který prohrál pouze s pozdějším vítězem turnaje, avšak v dalších zápasech již s přehledem zvítězil.

Těsně pod stupni vítězů zůstali Adam Plevák a Tadeáš Ondroušek. Bodované sedmé místo vybojovala Martina Štukovská. „Z našich svěřenců mám velkou radost, tvrdá práce se začíná vyplácet a každý vyhraný zápas na takto obsazeném turnaji posouvá nejenom jednotlivce, ale i celé hranické judo,“ komentoval trenér Ondřej Rác.

Zdroj: Judo Železo Hranice