Právě výjimečně náročnému sportu byla navíc letos celá akce věnována.

Křivánková si pro ocenění došla i se svou rok a půl starou dcerkou a možná právě ona byla impulsem k zisku mistrovských titulů v Česku i v zahraničí.

„Začala jsem závodit víceméně hned po porodu. Dcerka s námi objížděla všechny závody, byla to velká fanynka," usmívala se po slavnostním ceremoniálu.

Gratuluji k vítězství, jak se vám celé odpoledne líbilo?
Bylo to moc pěkné, zajímavé, líbil se mi i doprovodný program. Myslím si, že je určitě dobře, když město takto vyhlašuje hlavně ty mladší kategorie. Děti to pak motivuje.

Čekala jste svůj triumf?
Nečekala jsem to, ale vzhledem k tomu, že hlavním sportem byl triatlon, tak jsem předpokládala, že alespoň na bedně bychom být mohli.

Kam řadíte podobné ocenění?
Stavím to mezi příjemná ocenění, která člověka motivují. Je pěkné, když je člověk i mimo závody takto oceňovaný.

Na pódium jste si vzala i posilu…
Dcerka má rok a pět měsíců. Vloni jsem začala závodit víceméně hned po porodu, takže s námi objížděla všechny závody i s manželem, který závodí za stejný tým (Rocktechnik Triatlon Hranice, pozn. red.). Dělala nám podporu, byla to velká fanynka (usmívá se).

Byl pro vás rok 2015 tím nejúspěšnějším?
Asi to byl nejúspěšnější rok. Udělala jsem rekord (traťový, pozn. red.) na ironmanské distanci v Podersdorfu, zvítězila jsem na mistrovství Chorvatska a Slovinska ve středním triatlonu nebo mistrovství Slovenska v dlouhém triatlonu.

Který z titulů bylo nejobtížnější získat?
Abych pravdu řekla, tak nevím. Během žádného nepřišla nějaká krize, užívala jsem si to, měla jsem dobře potrénováno.

Jaké jsou vaše cíle pro novou sezonu?
Cílem bude samozřejmě uspět na mistrovství republiky ve středním i dlouhém triatlonu. Dále pak bodovat v Českém poháru v triatlonu. Taky bych chtěla uspět na zahraničních závodech série Challenge.

Co byste na závěr vzkázala sportovní mládeži?
Rozhodně ať se sportem hlavně baví a nepřehánějí to, ať nejsou zranění.