„S Petrou jsem vlastně nikdy nehrála, takže jsem nevěděla, co čekat. Pro ni to bylo asi těžší, hrála první zápas na antuce. Ta je pro ni těžká, navíc je po zranění. Je super, že jsem s ní vůbec mohla hrát. Já jsem si to užila,“ usmívala se Vondroušová.

Prostějovský centrální kurt bouřlivě přivítal hlavně kapitánku růžového týmu Petru Kvitovou. Po zápase už ale uznale aplaudoval o devět let mladší levačce. „Odehrála jsem dobrý zápas,“ byla Vondroušová spokojena.

Vypadalo to, že zkušenější Kvitová se po dvou prohraných gemech na úvod zvedá a získává převahu, členka černého týmu však za stavu 4:4 podruhé prolomila servis bývalé světové dvojky a úvodní sadu dopodávala. Ve druhém setu už jasně dominovala.

„Docela dobře jsem returnovala, držela krok ve výměnách, slušně podávala. Hlavní byl podle mě ten return,“ ohlédla se Vondroušová.

Finalistka loňského French Open tak nejlepším možným způsobem oslavila své pondělní 21. narozeniny. I když povedenou party prožila už o den dříve. Spoluhráčky jí přichystaly menší překvapení, došlo i na tanečky pro sociální sítě.

„Věděla jsem, že jdeme na večeři kvůli mým narozkám, ale dortík s prskavkou byl super a docela jsme si to užily,“ uzavřela Markéta Vondroušová.

Její triumf přinesl do černého týmu druhý bod úterního dne, celkově už šel výběr Karolíny Plíškové do vedení 5:1 na zápasy. Čtvrtý bod uhrála před Vondroušovou Kristýna Plíšková, která vyzrála na Jekatěrinu Alexandrovovou poměrem 6:0, 4:6 a 10:7.

RŮŽOVÝ TÝM JE STÁLE VE HŘE

Strhující bitvu velkých nadějí nejen českého ženského tenisu pak doprovázel potlesk na otevřené scéně. Patnáctiletá Linda Fruhvirtová v tiebreaku druhé sady odvrátila dva mečboly čtrnáctileté Nikoly Bartůňkové a rozhodnout tak musel super tiebreak. Fruhvirtová nakonec zvítězila 1:6, 7:6 (6) a 10:4. Hlavně však snížila na 2:5 z pohledu týmu Petry Kvitové.

Druhým zlatým hřebem úterního dne pak byla závěrečná čtyřhra. Sestry Plíškovy v atraktivní bitvě s bývalým světovým párem číslo jedna Krejčíková/Siniaková podávaly ve druhém setu na vítězství, přesto nakonec padly v závěrečné zkrácené sadě a celkově 6:3, 6:7 (3) a 6:10.

„Bylo to o servisu. Tím si soupeřky hodně pomáhaly. Bylo těžké najít rytmus, o to víc se cení, jak jsme to potom vybojovaly,“ řekla Kateřina Siniaková.

Růžový tým tak do závěrečného hracího dne v Prostějově půjde za stavu 3:5 s nadějí na velký obrat. Středeční klání načne ve 12 hodin singl Kateřina Siniaková – Kristýna Plíšková, následovat budou duely Barbory Strýcové s Terezou Martincovou, Barbory Krejčíkové s Karolínou Muchovou, prostějovskou zastávku Elite Trophy by pak měla zakončit čtyřhra párů Strýcová/Krejčíková a Muchová/Vondroušová.

Výsledky 2. dne:

Růžový tým – Černý tým 3:5

Alexandrovová (RUS, 27.) – Plíšková (69.) 0:6, 6:4, 8:10

Kvitová (12.) – Vondroušová (18.) 4:6, 1:6

L. Fruhvirtová – Bartůňková 1:6, 7:6(8), 10:4

Krejčíková/Siniaková – Kar. Plíšková/Kr. Plíšková 3:6, 7:6(3), 10:6

Středeční program:

12.00: Siniaková - Kr. Plíšková

Následuje: Strýcová - Martincová

Následuje: Krejčíková - Muchová

Následuje: Strýcová/Krejčíková - Muchová/Vondroušová