Turnaj byl pořádán jako Memoriál Pavla Holíka, který byl známou osobností přerovského nohejbalu. Turnaj pod názvem HON EMSEM.nohejbal.Přerov, Memoriál Pavla Holíka, byl prvním měření sil nového seriálu - Evropského poháru mužů 2008, který se po Košicích odehrál v České republice, a Přerov byl jediným hostitelem na Moravě.

Šlo o silně obsazený turnaj, kterého se zúčastnili vítězové české extraligy, slovenské nejvyšší ligy, čerství mistři Evropy 2007 a samozřejmě zástupci české nohejbalové špičky.

Sobotní měření sil nakonec dopadlo podle předpokladů, když se z vítězství tak jako v prvním kole radovaly Košice. Turnaje se zúčastnilo sedmnáct družstev, která byla rozdělena do čtyř skupin.

V nich se týmy utkaly každý s každým na dva sety do deseti bodů a vždy první dva postupovaly do play-off, kde se již hrálo na dva vítězné sety.

Přerov skončil ve skupině

Mladí přerovští nohejbalisté mohli na turnaji jen překvapit, což se také málem stalo. V základní skupině třikrát remizovali a jednou prohráli - na postup do play-off to ale bohužel nestačilo.

S áčkem Karlových Varů a se Sportcentrem Cibulka prohráli vždy první set. V průběhu druhé sady se ale dokázali chytit a alespoň dotáhnout zápasy do remízového stavu.

Ve třetím utkání proti Českému Brodu se dokonce ujali vedení a druhý set se schyloval k nervy drásajícímu rozuzlení. Skóre bylo vyrovnané 9:9 a o výsledku rozhodoval až poslední míč.

Ten bohužel uhrál soupeř a přerovští nohejbalisté tak přišli o možnost postoupit do play-off. Poslední utkání ve skupině proti Vyškovu se neslo už spíše v exhibičním duchu před přihlížejícími diváky a domácí mladíci v něm prohráli.

Košice vyhrály i druhý turnaj

Postup ze základních skupin si zajistili vesměs favorité a k žádným velkým překvapením tedy nedošlo. Jednoznačně si ve čtvrtfinále počínaly týmy Košic a Karlových Varů A, které porazily Modřice B, respektive Bělou 2:0.

Třetí sety musely pomoci týmům Sportcentrum Cibulka a Šacung Benešov v souboji s ModřicemiAa Vsetínem.

V semifinále si Košice poradily s Benešovem 10:3 a 10:7. I druhé utkání bylo poněkud jednoznačné, když Karlovy Vary A přehrály Sportcentrum Cibulka 10:7 a 10:4.

V utkání o třetí příčku sestava zkušených hráčů Sportcentra pod taktovkou několikanásobného mistra světa a Evropy Karla Bláhy do poslední chvíle bojovala s nohejbalovým mládím Šacungu Benešov, ale nakonec prohrála 6:10, 7:10.

V nejočekávanějším střetnutí celého dne, ve finále, Karlovy Vary utekly v prvním setu na čtyřbodový rozdíl a dotahující Košice už sadu nezískaly. Ve druhém dějství už ale Brutovský s bratry Peruny drželi klíčový náskok a srovnali.

O vítězi se tedy muselo rozhodnout ve třetím zkráceném setu, který se hrál od stavu 5:5. V něm dominovalo košické trio, které vyhrálo 10:8 a celkově 2:1 na sety.

„Turnaj dopadl podle očekávání. Bratři Perunové s Janem Brutovským jsou prostě extratřída. Trošku jsme chtěli, aby u nás v Přerově vyhrál po dlouhé době nějaký český tým, ale opět se to nepodařilo. Karlovy Vary získaly alespoň jeden set ve finále. Díky úžasnému výkonu českého reprezentanta Jana Vankeho ho odborníci zvolili jako nejlepšího hráče,“ sdělil Jiří Pavelka, ředitel turnaje a předseda TJ Spartak MSEM Přerov, který vzápětí dodal: „Na turnaji byl k vidění nohejbal vysoké úrovně, což ocenilo i nadšené publikum. Jsem jen trošku zklamán z těsného nepostupu našich chlapců, kteří na playoff určitě měli.“

Konečné pořadí téměř kopíruje pořadí z prvního turnaje seriálu v Košicích: 1. DPMK Košice (P. Perun, M. Perun, Brutovský), 2. SK Liapor Karlovy Vary A (Vanke, Kubín, Kokštein). 3 SK Šacung Benešov 1947 (Kalas, Doubrava, Řehák). 4. Sportcentrum Cibulka (Bláha, Průcha, Voldřich), 5. - 8.: Sokol SDS Exmost Modřice A, Sokol SDS Exmost Modřice B, NK Climax Vsetín, SK Bělá.

V průběžném pořadí po polovině seriálu se nic nezměnilo, pouze celky na prvních čtyřech místech zvýšily svůj vzájemný bodový rozdíl: 1. DPMK Košice 12 bodů, 2. SK Liapor Karlovy Vary 8, 3. SK Šacung Benešov 1947 5, 4. Sokol SDS Exmost ModřiceA2, 5. TJ Spartak Čelákovice 1. Předposlední turnaj Evropského poháru mužů se odehraje o víkendu 1. - 2. března v Litomyšli.

Předposlední turnaj Evropského poháru mužů se odehraje o víkendu 1. - 2. března v Litomyšli.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika