Úvodní zápas v hlavním městě vyhrál 5:3 a v domácím prostředí mu tedy stačilo jediné vítězství k potvrzení prvoligové příslušnosti. To se Spartaku podařilo hned v sobotním vypjatém utkání.

Spartak Přerov-Pankrác Praha 5:4

Domácí se od prvního utkání dostali do vedení. Nedařilo se jim ale odskočit na výraznější rozdíl a soupeř vždy srovnal. Všechna utkání byla vyrovnaná. Sety končily vesměs rozdílem jednoho až dvou bodů a o vítězi muselo rozhodnout deváté utkání. To zvládli lépe hráči Spartaku, kteří se tak vyhnuli baráži o udržení a v konečném pořadí první ligy obsadili 5. - 6. místo.

„Byl to těžší zápas než venku. Přišlo i dost lidí a pro mladé hráče to byla zodpovědnost před rodinou a známými. Byl na nás tlak i z vedení. Vidina posledního utkání a udržení se v soutěži byla lákavá. My jsme ale vše zvládli a dotáhli sérii do vítězného konce,“ řekl po utkání Petr Nadymáček, hrající trenér Spartaku Přerov.

Sestava: Ondřej Miklík, Jan Pavelka, Tomáš Miklík, Tomáš Ertelt, Robin Doležel, Michal Blažek a Petr Nadýmáček.

„Vzhledem k problémům se sestavou bylo letos cílem udržet se v lize a každý lepší výsledek byl něčím navíc. Nejlepší hráč a kapitán Ondra Miklík se vrátil až v polovině sezony a nevěděli jsme, jak bude hrát, jestli bude opět oporou týmu. Odešli Doubrava s Nezvalem, kteří byli hlavními postavami družstva. Cíl jsme ovšem i s mladými odchovanci zvládli a příští rok bychom se po případném doplnění kádru chtěli zkusit probojovat do nejvyšší soutěže,“ dodal kouč Nadymáček.