Cementáře mohl mrzet hlavně výkon mezi 18. a 38. minutou utkání, kdy Pražanům vstřelili pouze tři góly, sami jich inkasovali třináct.

„Dukla potvrdila roli favorita. Já jsem rád, že jsme v prvním poločase dvacet a ve druhém poločase dalších dvacet minut hráli minimálně vyrovnanou partii. Ale házená se hraje šedestát minut a osm až deset rychlých přechodů do útoku rozhodlo tento zápas,“ zhodnotil svou premiéru na hranické lavičce Miroslav Bartoň.

Od mládeže i k mužům

Ke klubu však má blízko nejen vzhledem ke svému dlouholetému působení v nedaleké Kopřivnici.

„Samozřejmě se dobře známe, nehledě na to, že Míra v Hranicích dokonce hrával,“ zmínil šéf TJ Cement Hranice Martin Schober.

Klub s Bartoněm navázal spolupráci ještě před odchodem Libora Hrabala.

„Začali jsme s Mirkem spolupracovat o čtrnáct dnů dřív, rozvíjíme samostatný projekt s mládeží. Šlo jen o to, jestli bude časově zvládat muže i mládež,“ vysvětloval Schober.

Cement se tak rychle dohodl i na dlouhodobé spolupráci a Miroslav Bartoň nakonec povede i jako hlavní trenér hranický A-tým.

„Ta jednání byla v podstatě třídenní, aby si Mirek srovnal, jak to bude zvládat. Může začít systémově pracovat, je to běh na dlouhou trať,“ uzavřel Martin Schober s tím, že Miroslav Bartoň by měl pokračovat i v další sezoně.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 28:22 (16:9)

Nejlepší střelci: Patzel 7, Reichl 6, Kastner, Šůstek a Blecha po 3 – Indrák 6, Mlotek T. 4, Holiš 3. Rozhodčí: Hájek - Opava Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 125.