Sportovci se trenérům a klubu odměnili tím, že si drží stále svou vysokou světovou úroveň, a to už od roku 1999.V průběhu deseti let získali na mistrovství světa celkem šest zlatých, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile, a to jak v kategorii juniorů, tak i v kategorii dospělých.

Fitness AVE Přerov již řadu let překvapuje reprezentační trenéry nejpočetnějším reprezentačním kádrem, což u dalších sportovních klubů zabývajících se fitness a kulturistikou není obvyklé, a to nejen u nás, ale i ve světě.Ato vše bez dopingových afér! Přináší to však problémy nejen se zajištěním přípravy na soutěže početného kádru, ale hlavně s finančním zajištěním soutěží.

V loňském roce i přes výraznou pomoc města Přerova se nemohli právě z důvodu nedostatku finančních prostředků dva přerovští sportovci zúčastnit mistrovství světa v Torontu, i když do přípravy vložili nemálo úsilí a finančních prostředků. Sportovní přístup „fitnesáků“ je obdivuhodný. I přesto, že nemají finanční zázemí, se opět připravují na soutěže.

Dva úřadující mistři světa jedou obhajovat své loňské vítězství: Lenka Červená-Bořutová a Jan Páleníček. Nominace na letošníMSv Montrealu se uskuteční při mistrovství republiky 16. května v Českých Budějovicích.

Trenéři Fitness AVE Přerov opět řeší načasování soutěžní formy a samozřejmě to nejpodstatnější, zajistit dostatek finančních prostředků na startovné, pobyt, letenky a tak dále. Je třeba připomenout, že oba mistři světa mají skvělou formu, kterou chtějí načasovat na svět. Bude to složitější o to víc, že předMSještě chtějí startovat na evropském šampionátu.

Další tři uchazeči o reprezentaci jsou rovněž ve velmi dobré formě. Nominace pro MS i ME se účastní kromě Lenky Červené- Bořutové v klasickém fitness a juniorského mistra světa v kulturistice Jana Páleníčka ještě jeho kolega Tomáš Pavlůsek a David Červený.

Velmi dobrou soutěžní formu prokazuje také Eva Jordová, která poslední tři roky nesoutěžila ze zdravotních důvodů. V roce 2008 dovezli dva přerovští reprezentanti tři světové tituly, z toho dva ve fitness a jeden „fitnesák“ přidal ke dvěma zlatým Lenky Červené- Bořutové zlato na MS juniorů v kulturistice v kanadském Torontu. Klub Fitness AVE Přerov doufá, že se mu podaří dát dohromady dostatek finančních prostředků, aby reprezentanti z Přerova tentokrát startovali na mistrovství světa i Evropy ve větším počtu.

Pro tento rok je v přípravě na vrcholné soutěže MČR, MEaMS jedenáct sportovců Klasické fitness: čtyřnásobná mistryně světa, dvojnásobná vítězka světového poháru Lenka Červená-Bořutová, dále Eva Jordová a Markéta Vojtášková.

Fitness model: Jana Gáliková, Věra Martinovská. Kulturistika a fitness muži: David Červený, Martin Dolák. Kulturistika a fitness junioři: Jan Páleníček, Tomáš Pavlůsek, Vojtěch Pospíšilík. A poslední benjamínek přerovského kádru, věkem ještě dorostenec, je Štěpán Pospíšilík. Úspěšná fitneska Adriana Králová se zotavuje po operaci a o jejím startu rozhodnou lékaři.

(ave)