Byli to právě naši severní sousedé, kteří turnaj ovládli. První místo totiž získali reprezentanti Jedrzej Śliż a Szymon Kubiesa ze Żywce, kteří v napínavém finále porazili Rafała Teufela a Marcina Kutyłu. Třetí místo obsadili loňští vítězové Hanka Šrubařová a Tomáš Michálek.

Za krásného slunečného počasí byl po deváté hodině rozehrán čtyřkolový švýcar s postupující šestnáctkou nejlepších. Na hřištích se potkali hráči různých kvalit, od polských, slovenských a českých reprezentantů až po amatéry. Ani ti se ale v celkem nabité konkurenci neztratili a někteří z nich překvapivě postoupili i do vyřazovacích bojů.

Ti, kterým se to nepodařilo, nemuseli truchlit, neboť byl připraven i béčkový turnaj. V tom se ocitlo i několik dvojic, které jinak bojují o nejvyšší příčky v hlavních turnajích.

Do čtvrtfinále se probojovaly vesměs samé zkušené týmy. V semifinále narazili čeští reprezentanti a loňští vítězové Hanka Šrubařová a Tomáš Michálek na polskou reprezentační dvojici Jedrzeje Śliże a Szymona Kubiesy. Bohužel zde skončil jejich sen o obhajobě.

Ve druhém semifinále to už vypadalo, že vyhraje Jarka Kalábová s Ivošem Michálkem, ale v napínavém konci byli úspěšnější Poláci Rafał Teufel a Marcin Kutyła. Polské finále se hrálo už za umělého osvětlení a také za jemného deště, ale ani to celkem početné diváky neodradilo.

Rafał a Marcin se velmi rychle ujali vysokého vedení, ale Jedrzej se Szymonem předvedli reprezentační zkušenosti a zápas otočili. Třetí místo si vybojovali Hanka s Tomem.

Ani hráči domácího klubu v takto silné konkurenci nezklamali i přesto, že byli navíc zatížení řadou organizátorských úkolů. Tomáš Kutý s Dušanem Uhlárem z klipu Litovel obsadili velmi dobré šesté místo. Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš si zopakovali loňské finále proti Tomášovi Michálkovi a Hance Šrubařové již v osmifinále a odveta se jim nezdařila, a tak v dohrávce obsadili čtrnácté místo. Naopak velkým překvapením byla určitě účast Evy Sukové a Božky Ježíškové v již zmiňované šestnáctce nejlepších týmů. Venkovní sezona tímto turnajem na hřištích ve Valšovicích končí.

 (zja)