Sokol HC Přerov – HCB OKD Karviná 26:37 (15:17)

Hosté přijeli bez tří hráčů základní sestavy, ale i přesto se od samotného úvodu ujali vedení. Do přerovské klece se postavil nemocný Kosatík, ale za stavu 3:5 přenechal své místo Kličukovi, který odchytal téměř zbytek utkání.

Karvinští byli stále o dvě, až tři branky vepředu a za stavu 12:14 si vzala domácí lavička oddechový čas. Dvoubrankový rozdíl ve skóre pak vydržel až do konce poločasu.

Po změně stran přerovští hráči snížili na 17:18 a sahali i po vyrovnání. Neproměnili však vyložené šance, což zkušenější soupeř okamžitě trestal. Ve 38. minutě to bylo 19:23 a jen málo kdo věřil v obrat proti rozjeté Karviné.

Ta svůj náskok neustálé navyšovala i díky faktu, že na straně domácích se na palubovce objevili i hráči z lavičky, kteří v předchozích zápasech příliš prostoru nedostávali. To mělo za následek, že soupeř vyhrál poslední desetiminutovku 9:2 a celkově tady 37:26.

Statistiky
Střelci: Bechný 6/1, Zemánek 4/1, Hubáček 4, Kavka 4, Pernička 4, Boráň 2, Heider 1, Rob. Buček 1 – Hanták 7/1, Petrovský 6/2, Mrózek 5, Sliwka 4/2, Pavlíček 4, Ivanov 4, Vala 2, Monczka 2, Lyzwa 2 Balwas 1, Faith 1.
Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/6, vyloučení: 5 – 7, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 200.

Ohlasy po utkání

Martin Kavka (hráč Sokol HC Přerov): "První poločas byl z naší strany slušný a s Karvinou jsme hráli více méně vyrovnanou partii. Druhý však byl úplně o něčem jiném. Myslím, že jsme možná trošku odešli po fyzické stránce, což se projevilo na obranné fázi. Hlavně se ukázala síla Karviné. V první půli hrála, co potřebovala, ve druhé zapnula na vyšší rychlostní stupeň a my jsme jí prostě nestačili.

Jozef Hanták (trenér HCB OKD Karviná): „V prvním poločase se projevila naše fyzická únava z velmi nabytého programu. Ve druhém poločase už kluci plnili věci, na kterých jsme se dohodli. Dobře pracovala obrana, za kterou stál výborný Mrkva.“

Richard Buček (trenér Sokol HC Přerov): "Chtěli jsme hrát rychle dopředu, dostat soupeře pod tlak. V první polovině se nám to sem tam dařilo, ve druhé půlce jsme vydrželi deset minut.

Pak se bohužel stalo to, co si myslím, že je základní rozdíl mezi Karvinou a námi – zatímco soupeř hrál kolektivně a dohrával do volných prostorů, my jsme začali bojovat jeden proti jednomu a zbytečně nás to stálo hromadu sil. Samozřejmě proti kvalitní obraně soupeře jsme s tím měli problémy a ztráceli jsme míče. To tu druhou půli rozhodlo.

S výkonem svého družstva jsem spokojen prvních čtyřicet minut. Těch zbylých dvacet mě mrzí, protože jsme už nebyli Karviná důstojným soupeřem, jak jsme si představovali.

Velice důležité utkání čeká přerovské hráče už tuto neděli. Od 11 hodin přivítají Třeboň, která v minulém kole prohrála na palubovce Dvora Králové. Přerovští hráči nebudou brát nic jiného, než vítězství.