Šťastnější po závěrečném hvizdu byli domácí, kteří zvítězili o čtyři branky a v tabulce svého soupeře díky lepšímu skóre vystřídali na desáté příčce.

I když se v posledním mistrovském utkání v Hranicích ve druhém poločase ukázal parádními zákroky přerovský gólman Josef Pour, trenér Buček postavil do branky proti Frýdku-Místku Michala Kosatíka.

Ze začátku se to jevilo jako dobrý tah, když domácí pouze vyjma stavu 0:1 neustále vedli. V jedenácté minutě to bylo 7:3 a ve 21. minutě dokonce 11:6.

Za tohoto stavu si vzala lavička soupeře oddechový čas. Ten hráčům Frýdku-Místku neskutečně pomohl, když se začali branku po brance dotahovat, především z rychlých trháků.

Vše vyvrcholilo přerušením hry i domácím trenérem ve 27. minutě za stavu 13:11. Do poločasového hvizdu se Slezané dotáhli na rozdíl jediného gólu, a tak druhá půlhodina byla ve velkém očekávání.

Změnou, která asi nejvíce ovlivnila vývoj utkání ve druhé půli, bylo střídání přerovských gólmanů. Průměrně chytajícího Kosatíka nahradil Pour, který v prvním poločase nastupoval do branky vždy jen k sedmimetrovým hodům a vedl si při nich skvěle, když ze tří pokusů jen jednou inkasoval.

Ve druhém dějství utkání proti Frýdku-Místku navázal na skvělý výkon z Hranic a byl týmu oporou. Domácí ale nebyli v útoku příliš úspěšní, a tak ve 43. minutě svítilo na tabuli skóre 20:20.

Oba soupeři se chvíli tahali, poté však přišla rozhodující pětigólová série Sokolů. Ti v 54. minutě vedli 27:22 a taktickou hrou dotáhli utkání k vítěznému konci v poměru 28:24.

Bylo to teprve druhý vítězný zápas přerovských házenkářů, ale o to důležitější, že proti soupeři také ze spodu tabulky. Přerov se tak bodově dotáhl na svého nedělního soupeře a díky lepšímu skóre se v tabulce dostal před něj na desátou pozici.

Sokol HC Přerov – SKP Frýdek-Místek 28:24 (15:14)

Nejlepší střelci: Pernička 7/1, Kavka 6, Bechný 4/2, Zemánek 4 – Vacula 6, Dyba 4/1, Straka 4/2, Pavlík 4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 5 (ČK přímá Heider) – 3, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 195.

Ohlasy po utkání

Josef Pour (brankář Sokol HC Přerov): „V první půli jsme do toho šli hodně vlažně. Neproměňovali jsme šance, gólman Frýdku-Mísktu Petr Štolcar nás lapal neskutečným způsobem. Bylo to také ale možná tím, že jsme byli hodně nervózní, protože jsme museli vyhrát. Ve druhém poločase kluci zabrali v obraně, hodně mi pomohli, což slavilo úspěch.“

Martin Strnadel (trenér SKP Frýdek-Místek): „Domácí zvítězili naprosto zaslouženě. Byl to souboj dvou týmů ze spodu tabulky a jednalo se tedy o nesmírně důležité utkání především z psychického hlediska. Přerov ho zvládl daleko lépe, než my.“

„Do utkání jsme nastoupili dosti nervózně, jelikož hráči si uvědomovali důležitost zápasu. Postupně jsme se dostávali do hry, aklimatizovali jsme se na povrch v hale, který byl pro hráče něčím novým. Od začátku jsme ale neustále dotahovali náskok soupeře z 3:7 na poločasových 14:15.“

„Ve druhé půli z mého pohledu Přerov postupně fyzicky odcházel, ale my jsme kupili takové množství chyb a neproměněných šancí, což nepatří ani do první ligy, natož takhle se prezentovat v důležitém extraligovém utkání. Vždy, když jsme se dostali na dostřel, tak jsme naši fatální chybou opět nechali soupeře uskočit.“

„Jsem velice zklamán. Točili jsme všechny hráče, bohužel některým utkání nevyšlo. Jako tým jsme nepodali kompaktní výkon, což mělo za následek naši prohru.“

Přerovské házenkáře čeká v úterý pohárové utkání. V neděli 21. listopadu pak zajíždějí do Jičína v dalšímu měření sil v Zubr extralize.