Bojovat o cennou trofej v podobě mlýnského kamene sem přijedou stovky cyklistů z celé republiky, a to již podeváté.

Závod pod taktovkou 2K Bike Clubu Odry je již dlouhodobě zapsán v podvědomí cyklistů a Oderské vrchy s tradičně slunečným a teplým počasím babího léta tak každý rok přivítají na tisícovku startujících.

Pro účastníky z řad amatérů i špičkových profesionálů, kteří závodu dodávají neobyčejný význam po sportovní stránce, je připraveno šestapadesát kilometrů, z nichž většina vede po zpevněných cestách, takže trasa je sjízdná za každého počasí.

Těmi hvězdami budou tak jako v dřívějších ročnících například bývalí profesionálové Pavel Padrnos, který pomáhal Lanci Armstrongovi v jeho triumfech na Tour de France, nebo Jaromír Purmenský. Ze současných profesionálů přijedou reprezentanti ČR, vítězové závodů Českého poháru i mistři republiky. Jistě tak bude na co koukat.

Devátý ročník Oderské Mlýnice bude opět hostit rekreační areál Spálovský Mlýn v Klokočůvku u Oder. V něm dostanou šanci zazávodit si v sedlech svých bicyklů nejdříve děti, start hlavního závodu je naplánován na pravé poledne. Novinkou je zařazení tzv. fitness jízdy na 21 kilometrů, jež je určena především pro cyklisty bez závodních ambicí.

Nejen na samotné účastníky je ale myšleno a prostor tak v závodní den dostanou i diváci a doprovod závodníků. Atraktivním místem pro ně je ona Oderská mlýnice, která je doslova pár metrů od místa startu a cíle.

Asfaltové stoupání v délce něco málo přes kilometr s převýšením okolo dvou stovek metrů dá každému pořádně zabrat a je v celé své délce tradičně olemováno špalíry diváků, jejichž povzbuzování tradičně vytváří neopakovatelnou atmosféru závodu.

Zvykem je tombola startovních čísel, ohňostroj a své místo v pozvánce musí mít také upozornění na nefalšovanou Bikers Party, která bude v areálu probíhat od 19 hodin. Přihlášky jsou možné podat přes registrační systém na stránkách Kola pro život www.kolopro.cz, informace o závodě jsou pak k nalezení rovněž na stránkách pořadatelského 2K Bike Clubu Odry www.2k.cz.

(mich)