První se přestavili mladší žáci a žákyně. Ve váze do 48 kg nastoupila Šarlota Olšáková, která hladce prošla do finále své váhy, zde zaváhala a domů si odvezla stříbrnou medaili. Další medaili, bronzovou, zajistil Patrik Vašina ve váze do 34 kg, kde startovalo dvaačtyřicet závodníků. Patrik postoupil pavoukem zápasů až do boje o finále, zde podlehl zkušenějšímu judistovi. Ve finále oprav rychle smetl svého protivníka a zajistil si třetí místo. Těsně pod stupni vítězů shodně skončili Martin Bezděk (46 kg) a Klára Konečná (36 kg), když oba podlehli v semifinále a v boji o bronz také nedokázali bodovat. Nedařilo se Vincentu Skurkovi a Kryštofu Janáčkovi.

Jako další se představili starší žáci. Nejlépe se vedlo Davidu Šatánkovi ve váze do 42 kg, který se prosadil na sedmou příčku. O stupínek níže skončila Barbora Lipková ve váze do 57 kg. Nedařilo se Martinu Humplíkovi a Mirkovi Hanákovi.

Poslední prázdninový týden se 48 dětí zúčastnilo týdenního přípravného kempu v Potštátě, kde se všichni připravovali na podzimní část sezony, která je ve znamení republikových šampionátů. Všichni z nich také páskovali na vyšší technický stupeň.