Na umělé trávě ve Všechovicích si zahráli mezi sebou, poté si popřáli mnoho úspěchů do nového roku a tím ukončili fotbalové dění roku 2013.

Po novém roce je čeká příprava na jarní část sezony, ve které se kluci budou snažit zcela jistě o nejlepší výsledky.

Vždy na konci roku pořádají bývalí fotbalisté Sokola Opatovic turnaj ve stolním tenise. Ne jinak tomu bylo i v roce 2013.

Dvacet hráčů, které sledovalo několik diváků, se utkalo o pomyslného krále této hry. Bývalí fotbalisté ukázali, že dobře ovládají i daleko menší míč, než je ten fotbalový.

Útočná i obranná hra, vyčkávání i taktika, to vše bylo vidět v téměř sto zápasech, které byly v průběhu turnaje odehrány.

Turnaj trval přes šest hodin a účastníci nelitovali, že přišli. Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým. Do závěrečných vyřazovacích bojů postoupilo osm nejlepších hráčů.

Finále se stalo kořistí bratrů Strnadlových. Z tohoto posledního utkání vyšel vítězně starší z nich.

Korunovaným králem tohoto turnaje se tedy stal Mira Strnadel. Za ním se umístil jeho bratr Petr a třetí byl Ivoš Rolinc, který v boji o třetí místo porazil Lubu Číhala.

Malé jubileum slavil novoroční výšlap, který je jednou z akcí, které TJ Sokol Opatovice pořádá pro příznivce turistiky. Už třicet let střídavě zdolávají účastníci vrcholy Radhoště, Ondřejníku a blízkého hradu Helfštýna.

Letošní ročník se nesl ve znamení trojek. Byl to jubilejní třicátý ročník, jehož se zúčastnilo třiatřicet turistů. Jejich kroky letos směřovaly na hrad Helfštýn. Ani nevlídné počasí neodradilo zdravé jádro opatovských turistů od účasti na této tradiční akci. (vym)