„Ani nevím, jak tým poskládáme a jak budeme schopni Plzni konkurovat," obával se před semifinálovým bojem kouč Cementu Libor Hrabal. Nakonec přes porážku nemohl být nespokojen. Jeho svěřenci ukázali, že i v obměněné sestavě bez Stržínka, Čadry a dalších, jsou schopni konkurovat komukoliv.

Proti Plzni to dokazovali hlavně v prvním poločase, během nějž se stále drželi na dostřel. Až před změnou stran Talent utekl na sedmibrankový rozdíl, ten ale ve druhé půli Cementáři dokázali umazat. Plzeňští si však konec střetnutí zkušeně pohlídali.

„Začátek zápasu byl vyrovnaný. Potom jsme udělali několik chyb a Plzeň se chytla rychlými útoky. Jsem rád, že po prvním poločase, kdy jsme prohráli o sedm branek, jsme to nezabalili a dokázali jsme Plzni konkurovat i bez třech, čtyřech hráčů základní sestavy," hodnotil duel Hrabal.

Jeho tým už se nyní přes problémy musí soustředit na start jarní části sezony. „Dnešní zápas mi ukázal, že když dám do hry mladší kluky z lavičky, není to špatné, hra je ucházející. Máme za sebou nějaké přípravné zápasy, kde to také nevypadalo špatně, je to tedy před další fází sezony dobrý příslib," našel trenér pozitiva.

Talent Robstav M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 34:29 (20:13)

Nejvíce branek: Ivancev 10/3, Škvařil 6, Blecha 5 – Horut 8, Hlaváč 4, Tůma 3, Andrš 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmi­metrové hody: 3/3 – 4/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 252.