V konkurenci judistů z patnácti států bojovalo přes třicet hranických závodníků včetně nováčků z líhní na ZŠ 1. máje a ZŠ Střítěž.

„Všichni nechali na žíněnce srdce, vzájemně se podporovali a fandili si. Tak to má být a tak je to správně. Hlavním účelem těchto pěti slunných dnů bylo týmové stmelení na žíněnce i mimo ni,“ prozradil šéftrenér klubu Marek Nádvorník.

První místa v Aténách obsadili v mužské kategorii Vojtěch Kubala, Václav Jašek, Robert Trojnar, Tomáš Beran a Martin Bezděk. V ženské pak Barbora Ondroušková a Šarlota Olšáková.

Mezi dorostenkami triumfovala Gabriela Nádvorníková. Ta nastoupila v opakovaném startu i v kategorii žen, ze které si odvezla druhé místo.

Další stříbrnou pozici obsadil Jakub Horák. Bronzové medaile ukořistili Tomáš Ličman, Miroslav Hanák, František Zlámal, Ondřej Rác a v dalším opakovaném startu Vojtěch Kubala.

Na bodovaném pátém místě skončil Theodor Pařík, Jakub Rác, Tomáš Hynčica, Pavel Nesvadba, Natálie Maléřová a Pavel Dvořáček.

Na stupně vítězů sice nedosáhli Nikola Radová, Dalibor Hriník, Kristián Kudláček, Michal Kurek, Vanesa Maršálková a Jakub Seidler, předvedli však nádherné judo, chuť vítězit a nevzdávat se.

„Druhé místo v hodnocení 59 zúčastněných klubů bylo už jen příjemným bonbónkem celého pobytu, který jsme zakončili ve vyhlášené restauraci se sedmi chody z mořských plodin,“ pochvaloval si Marek Nádvorník.

„Dík zaslouží celý tým zkušených trenérů, kteří krom koučování třiceti svěřenců měli na starosti i celou organizaci, bez nich by takhle nadupaný program nešlo zrealizovat. Za mě velká spokojenost,“ uzavřel šéftrenér Judo Železo Hranice.