Jenže žádnému z dvaatřiceti týmů, které se o prvním prázdninovém víkendu na turnaji sešly, to vůbec nevadilo. Takže ještě jeden ověřený návod: chcete-li zažít opravdu pohodovou atmosféru beachvolejbalu, přijďte si zahrát na Switch Cup. Ale až za rok. Ten letošní, osmý, už je pryč. A nabídl nabité soupisky.

„Maximální kapacita turnaje se naplnila za necelé tři dny," pochvaloval si za organizátory Petr Macháň. Hranické týmy i letos doplnily celky takřka z poloviny Moravy. A právě přespolní znovu domácím ukázali, že je pořád na čem pracovat. Nejdůraznější demonstraci předvedl tým Bulánci z Hlučína. Už tradiční spolufavorité Switch Cupu letos ovládli sobotní turnaj smíšených trojic i nedělní bitvy mužských párů.

„Bulánci už se u nás dřív radovali ze dvou titulů. Letos, při své první účasti v soutěži mixů, dokonce uhráli cenný double," chválil hlučínské sympaťáky Macháň. Jedinou hranickou stopu na stupních vítězů během celého víkendu udělali v sobotu se stříbrem Hanka Zelová, Petr Gofroj a Marek Beneš z týmu 3bit. Bronz si do Šenova odvezlo trio s názvem A je to.

V nedělní soutěži mužských dvojic se za zmiňované Bulánky srovnalo přerovské duo Našrot B, které táhl extraligový nahrávač Jakub Janouch. Bronzová medaile se nakonec zahoupala na krku kroměřížských Gumídků.

Hlavní soutěž i letos okořenily ty doprovodné, nechyběla ani party na písku nebo pojízdný bar. Program byl nabitý jako každý rok, a přesto zase trošku jiný. A jak to bude vypadat na Switch Cupu číslo devět? Stačí si počkat asi 350 dní.